MŠ Doubravčice, okres Kolín

obrázek_2022-09-08_210859794

Jak si vedeme :)

MILÍ RODIČE,

Máme pro vás čerstvé zprávy z Oranžové třídy a reflexi z prvních dnů ve školce.

Děti jsou prima, převážně v dobré náladě a postupně se seznamují s námi dospělými, s novými tvářemi v Oranžové, s režimem školky, a hlavně s pravidly, aby vše hladce fungovalo.

Probrali jsme pravidla ve třídě a na zahradě. Teď, během září a října, budeme pravidla zvnitřňovat, aby se dětem dostala pod kůži a mohly si nerušeně hrát a užívat společné radosti z her a objevování.

Přivítal nás Ferda mravenec, který se stává našim průvodcem celým rokem. Proběhly první centra aktivit a děti radostně zapouštěly barvy, stavěly mraveniště z různých materiálů, učily se pracovat s knihou a počítaly hmyzáky. Učí se také po sobě uklízet věci v centrech na své místo.

Ve čtvrtek děti společně tvořily mraveniště na dveře u šatny, do kterého se příští týden nastěhují mravenci.

Máme za sebou první výpravu do lesa, která se velmi vydařila – pozorovali jsme hlavně mravence a stromy. Děti si užily rýpání v zemi a stavby domečků na kraji lesa. Zdá se, že jsou to dobří pozorovatelé, protože našly spoustu zajímavých živočichů i rostlin, a hlavně hub.

Nové děti se velice rychle začlenily do kolektivu a začínají se pomalu orientovat v denním režimu třídy. I když se některým ráno nechce opustit rodiče, ve třídě se většinou po chvilce zapojí do aktivního života a najdou si hru s ostatními (zatím jsme jim více nápomocni).

Předškoláci se sžívají se svou novou rolí (občas se někdo připojí k mladším dětem, takže zažíváme veselé chvilky). Děti pomáhají mladším a novým kamarádům. Všímají si, když si někdo neví rady a ochotně (většina z nich) přispěchá na pomoc.

Děkujeme, že průběžně kontrolujete a doplňujete oblečení v šatně – dětem to usnadňuje orientaci v tom, co si na sebe vzít (prosíme o přizpůsobení oblečení na háčku aktuálnímu počasí).

Prosíme Vás o zapisování do tabulky na naše společné sdílení na Oregonu. Můžete také nosit peníze do třídního fondu, který je určen pro naše třídní akce.

Přejeme Vám krásné září Tereza, Eliška a Pavla

Sdílet příspěvek

beDesign.cz

Přihlášení