MŠ Doubravčice, okres Kolín

repa4

Září

Vážení rodiče, máme za sebou první měsíc, měsíc září. Skoro u všech dětí se nám již povedla dokončit adaptace na dopolední program. Děti jsou moc šikovné pomáhají si a společně si taktéž hrají. U některých je to méně u některých více. Pohádka O veliké řepě nás naučila pravidla třídy i pravidla kamarádských vztahů.

V centrech aktivit se zorientovaly děti velice rychle a tvoří o sto šest. Toho jste si již určitě všimli na nástěnkách v šatně i na fotografiích na „rajčeti“.

V hudební výchově jsme se naučili písničku „O veliké řepě“, která pro děti není úplně jednoduchá a těšíme se na besídku, kde jí uslyšíte. Hrály jsme na ozvučná dřívka i na vajíčka. Moc nás baví, když paní učitelka hraje na klavír a kytaru.

V tělocvičně jsme se zorientovaly velice rychle, ale kruhové cvičení nám zatím moc nejde. Rádi běháme a hrajeme různé hry. Také jsme si na vlastní kůži zahrály pohádku a již ji známe skoro nazpaměť.

Děti nás velice překvapily na výpravě, kde jsou spokojené a dokázaly již první výpravu dojít až do lesa, s čímž nikdy nepočítáme. Nikdo neplakal a jsme moc rády, že nikoho do školky neneseme na zádech. Lze vidět, že s Vámi děti chodí na procházky. Bohužel vhodná obuv je u některých dětí velkým oříškem.  Příště již děti s nevhodnou obuví (holínky, hucule-pokud není sníh), nepustíme. Dávejte si na to prosím pozor.

Ve třídě nám taktéž začínají dělat problémy hračky, které si děti do třídy nosí. Pokud to bude možné veďte Vaše děti k tomu, aby si je nosily pouze ve čtvrtek, kdy rozjíždíme kroužek s ukázkami (V kroužku si ukazujeme zajímavé hračky, co si přinesou děti z domova.). V jiné dny už je prosím nechávejte doma.

Kromě 3 rodičů jsme taktéž dokončily OREGONY. Moc Vám za cenné informace děkujeme a doufáme, že se nám povede splnit určené cíle.

Jak již bylo psáno v jednom z ranních úkolů, máme obrovský problém v šatně. Prosíme rodiče kontrolujte dětem každý den šatnu, podepisujte oblečení a pokud je ve vašich silách přišijte jim na oblečení poutka, pomůžete hlavně jim a o to nám jde. Prohledávejte ztráty a nálezy v hale. Oblečení, které děti nemají pověšené, najdete právě tam.

Těšíme se na další měsíc s pohádkou O červené karkulce Adélka a Jana K.

Sdílet příspěvek

beDesign.cz

Přihlášení