MŠ Doubravčice, okres Kolín

Září

VÍTÁME VÁS PO PRÁZDNINÁCH

Milí rodiče,

vítáme Vás v Medové třídě. S některými se potkáváme již druhým rokem, ale někteří z Vás s námi začínají poprvé. Těšíme se na všechny a věříme, že při vzájemné spolupráci, si děti užijí ve školce spousta pohodových a zábavných dnů.

Pojďme si představit, co nás tento rok čeká

Na děti se těšíme nejen my, paní učitelky Katka a Jana, ale také třídní skřítci Doubravka a Kvído, profesor Ekodik a méďa Vilda. Malí kamarádi ze světa kouzel a pohádek nás budou provázet celým programem. Každý z nich se dětem bude snažit předat něco, co zná a umí.

Doubravka je zdvořilá, přemýšlivá skřítčí holčička. Miluje knížky. Děti ji najdou v centru knih. Těší se, až si s ní budou děti knížky prohlížet, povídat si příběhy, ukazovat obrázky…

Kvído je sportovec, vede děti k aktivitě, sportu.  Pravidelně s námi sportuje v ranním kroužku, ale také ve středu při velkém tělocviku. Jeho snahou je, aby se děti naučily překonávat překážky, být samostatní, umět se spolehnout na sebe, poradit si s chybou, při problému hledat řešení.

Méďa Vilda k nám zavítal z lese, zná dobře přírodní zákony a za občasné pomoci profesora Ekodika,  nám pomůže do nich nahlédnout. Ví, jak důležitá jsou v přírodě pravidla a tak se bude snažit pomoc dětem pochopit, důležitost také třídních a společenských pravidel. Bude průvodcem při řešení konfliktů, nedorozumění…

Profesor Ekodik svými výzkumy, úkoly nás bude propojovat mezi světem techniky a přírody.

Téma letošního roku:   

CESTA DO VESMÍRU

Loni jsme se seznámili s Méďou Vildou a poznávali přírodní zákony.

Celé léto Méďa pozoroval hvězdy, noční oblohu si zamiloval a chtěl by se o ní dozvědět víc. S nápadem šel za profesorem Ekodíkem, ten se zaradoval a přichystal nám na letošní rok cestu do VESMÍRU.

Jupííí  čeká nás prima dobrodružství, poletíme objevovat nekonečný vesmír, hvězdy a neobyčejné planety, budou z nás kosmonauti.

                                                                                                        Nudit se spolu nebudeme.

Sdílet příspěvek

beDesign.cz

Přihlášení