MŠ Doubravčice, okres Kolín

obrazek_2022-11-13_145107826

Jak si vedeme dál…

VÁŽENÍ RODIČE,

Máme za sebou první společné měsíce ve školce. Adaptace dětí proběhla velice dobře. Třída je kompaktní, děti se navzájem učí, vnímají, a atmosféra je většinou přátelská.

První měsíc si děti osvojovaly a zvnitřňovaly pravidla jak ve školce, tak na zahradě a výpravě. Znají je poměrně dobře, hlídají se navzájem, a na jejich dodržování si často dohlíží sami. Samozřejmě také zkouší, zda daná pravidla jsou dostatečně pevná…

Na nástěnce najdete naše pravidlo pěti a tří. Budeme rády, pokud nás podpoříte, a necháte děti, aby Vám pravidla vysvětlily.

Práce v centrech je pro většinu dětí velikou zábavou, noví kamarádi se zorientovali v jejich systému, a výsledky můžete pravidelně zkoumat v chodbách na nástěnkách a sítích. Seznámili jsme se s našim Ferdou mravencem (za jehož výrobu velice děkujeme paní Hamerníkové – je úžasný), dále spolupracujeme  s medvědem Míšou. Oba nám pomáhají zorientovat se ve školce po stránce sociální a emocionální. Na dveřích v šatně můžete společně sledovat, co děláme tento rok na výpravách.

SvatoVáclavský průvod králů na koních nám letos nevyšel, ale moc jsme si užili pochod Strašidýlek. Na své strašidelné misi jsme navštívili několik rodin, které nás pozvaly, abychom jim vyhnali bubáky z domovů. Děkujeme za pozvání, občerstvení i Vaše milé herecké výkony a dárečky.

Máme za sebou výlet do okolí hradu Šember. Výprava byla velice dobrodružná. Počasí nám vyšlo skvěle, takže jsme mohli naplno rozehrát připravené hry pro stmelení kolektivu v lesích. Děti překonaly své strachy, a směle se vydaly prozkoumat skrytý poklad. Na zpáteční cestě nás přilákala džungle, kde děti prokázaly velký smysl pro dobrodružství, a statečně zdolaly náročný terén (včetně překonání řeky Šembery) bez reptání.

Další příjemnou akcí byly dílničky s Vámi – rodiči. Děti byly velice pyšné, že Vám mohou představit třídu, a že mohou tvořit a užívat si Vaši přítomnost ve školce. Děkujeme všem, kteří se podíleli na zpříjemnění atmosféry něčím dobrým na zub také těm, co nám pomohli se závěrečným úklidem.

Oregony máme uzavřené. Děkujeme za Váš čas, upřímnost a vstřícnost při vyplňování dotazníků.

No, a poslední poznámkou je příprava na rozsvěcení stromu v Doubravčicích, které se uskuteční 26.11. před Obecním úřadem. Děti pilně trénují zpěv koled. Vystoupí zde Oranžová a Medová třída, v rámci programu. Prosíme o přípravu jednoduchých kostýmů andílků – stačí bílé tričko přes bundu, mohou být malá křídla (děti budou stát vedle sebe, takže nic velkého), a třeba svatozář na čepici.

Mějte krásné podzimní dny Tereza, Eliška a Pavla

Sdílet příspěvek

beDesign.cz

Přihlášení