D  =  dovednosti
O  =  obyčeje
U  =  umění
B  =  bavit se
R  =  radost
A  =  akce
V  =  věda
K  =  kamarádství
A  =  aktivity          .

ZÁPIS

Zápis dětí do MŠ od roku 2021/2022 proběhne bez přítomnosti dětí a rodičů v termínu 2. - 16. 5 2021 formou blíže popsanou v sekci zápis.

INFO

Sledujte stránky své třídy. Všechny informace budou v průběhu týdne aktualizovány (např. medová třída).


INFO

Ve školce nyní funguje pouze telefon na omlouvání 776327585 - v případě potřeby volejte na něj


PDFTiskEmail

seznam článků
KARANTÉNA
CESTA VELIKONOČNÍHO ZAJÍČKA
PROJEKT: MOTÝLÍ ŠKOLKA
Všechny strany

BRUSLENÍ

Vážení rodiče,

na vámi uvedené účty vám dnes 19. 4. 2021 byly převedeny přeplatky z bruslení (peníze za zrušené lekce).

 


 

 

PROTIEPIDEMIOLOGICKÉ OPATŘENÍ

od 12. 4. 2021

standartní otevírací doba 6:45 – 16:30

 • prozatím je MŠ otevřena jen pro předškoláky, kterých se týká povinná docházka (pokud dítě za uvedených podmínek do školky nenastoupí, informujte nás o tom do pátku 9. 4. do 12 hodin mailem)
 • a pro děti IZS ve věku od 2 do 5 let (tito rodiče napíšou na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript svůj požadavek na docházku do pátku 9. 4. do 12:00 včetně informace, v jaké složce rodič pracuje)

Vážení rodiče,

od pondělí 12. 4. platí tato opatření:

 • při pohybu ve vnitřních i venkovních prostorách je nutné mít nasazený respirátor, nanoroušku (úroveň FFP2) zakrývající nos i ústa
 • v prostorách je potřeba se zdržovat minimálně (dítě přivádí jeden rodič, neprodleně MŠ opouští po předání nebo vyzvednutí dítěte)
 • testování dětí 2x týdně (pondělí, čtvrtek) při příchodu dítěte do MŠ (v případě nepřítomnosti bude dítě testováno další den) – testovaní jsou i pedagogové
 • na výsledky testu se čeká 15 minut
 • děti roušku mít nemusí

Pokud má dítě rýmu, kašel nebo jiné zdravotní obtíže (bolesti hlavy, břicha, svalů, kloubů, ztráta čichu a chuti, zvýšená teplota, průjem…), je nezbytné si jej nechat doma minimálně 3 dny na pozorování.

Pokud takové obtíže zjistíme v MŠ, ihned vám voláme, abyste si dítě co nejdříve vyzvedli. Dítě bude od projevu příznaků do vyzvednutí umístěno v izolaci a dostane roušku. I v takovém případě je nutné si dítě nechat doma na pozorování.

 


TESTOVÁNÍ od 12. 4.

Testování bude probíhat v pondělí a ve čtvrtek při příchodu do MŠ antigenními testy výtěrem z kraje nosu, výtěr provádí rodič pod vedením testujícího personálu (ten poradí, pomůže)

Postup:

 • testovat se bude venku pod pergolou na velké zahradě u balkónových dveří
 • při čekání na test dodržujte povinné rozestupy minimálně 1,5 metru (dospělý má po celou dobu respirátor)
 • před testováním si rodič desinfikuje ruce
 • pro testování personál podá rodiči štětičku k výtěru z kraje nosu, rodič chlupatou část zastrčí do nosu a 5x otočí v jedné a druhé nosní dírce) a zasune tyčinku do označených otvorů
 • dál s testem pracuje personál
 • na výsledek se čeká 15 minut – po tuto dobu se dítě může volně pohybovat na zahradě pod dohledem rodiče
 • informace o výsledku podá testující personál

– v případě negativního testu dítě rodič standardně dovedete do školky

- v případě pozitivního testu dítě nemůže být přijato do školky. Pozitivní výsledek testu však nutně neznamená, že je dítě nakažené. Rodič obdrží od personálu potvrzení o pozitivním testu, informuje dětského lékaře, který ho pošle na PCR test do odběrového centra pro ověření výsledku a neprodleně informuje MŠ o výsledku.

 

 • V případě pozitivního testu v pondělí si dítě odvede domů a do MŠ se může vrátit pouze s negativním PCR testem. Toto opatření se týká pouze dítěte s pozitivním testem. Ostatní děti nastupují do MŠ.
 • V případě pozitivního testu ve čtvrtek, pozitivní dítě postupuje dle instrukcí výše. Ostatní děti ze třídy musí do karantény také. Rodiče jsou telefonicky vyzváni k vyzvednutí dětí. Čeká se na výsledky PCR testu pozitivního dítěte (cca 2 dny):

- PCR test negativní – všechny děti se vrací do MŠ

- PCR test pozitivní – řídíme se instrukcemi KHS

 

 


 

PLÁNOVANÉ OBNOVENÍ PROVOZU MŠ

Vážení rodiče,

dle rozhodnutí vlády by měl být provoz MŠ obnoven od pondělí 12. 4. 2021 pouze pro předškoláky.

Podrobnější informace k obnovení provozu vložíme na stránky ve středu 7. 4. 2021

Předškoláci budou mít poslední úkoly distančního vzdělávání zveřejněny na třídních webech v úterý 6. 4.

 


 

PŘERUŠENÍ PROVOZU MŠ - informace platné od 22. 3. 2021

Vážení rodiče,

mateřská škola zůstává i nadále do odvolání uzavřená. Vláda zatím žádné datum plánovaného otevření nevydala, takže vám nyní nemůžeme nabídnout konkrétnější informace.

Rodiče předškoláků si mohou od pondělí 22. 3. do středy 24. 3. vyzvednout další  pracovní listy pro děti, kterých se týká povinná distanční výuka.

Jakmile budeme vědět konkrétnější informace, zveřejníme je opět na webových stránkách školy.

 


 

Milé děti a milí rodičové,

Je nám velice líto, že jsou naše dveře, prozatím, zavřené (a vypadá to, že ještě nějakou chvíli budou).

Naši předškoláci jistě pilně vyplňují připravené pracovní listy, na které se velice těšíme po otevření školky. Ale co naši mladší kamarádi? A co nějaká jiná zábava na čerstvém vzduchu?

Po loňském úspěchu Velikonočního zajíčka, jsme Vám, milí kamarádi, připravili novou bojovku:

„NA KŘÍDLECH PTÁKŮ.“

Opět se vydáme od vrátek školky po červených peříčkách (fáborcích) na jednu z tras našich výprav. Z domova si zabalte pití, svačinku, a poklad na výměnu v podobě buď namalovaného kamínku ve tvaru vajíčka nebo žluté kinder vajíčko s malým překvapením uvnitř.

Na vrátkách školky najdete mapu, kterou si mohou rodiče vyfotit, a můžete se podle ní orientovat při případném zatoulání. Připraveno je jedenáct zastavení s úkoly, a zábavným i naučným počtením.

Přejeme Vám příjemné zážitky a pěkný den na čerstvém vzduchu

  

 

Vážení rodiče,

mateřská škola nyní potvrzení o ošetřovném nevydává. Informace najdete zde: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu

 

 


 

DISTANČNÍ VÝUKA PRO PŘEDŠKOLÁKY

od 1. do 19. 3. 2021

 

Vážení rodiče, mateřská škola musí zajistit dle nařízení MŠMT distanční výuku pro předškoláky, kteří mají docházku do MŠ povinnou.

Pod pergolou na velké zahradě uvidíte 2 bedny (oranžová a medová třída), ve kterých najdete složku svého dítěte (jedny eurodesky).

Tuto složku si, prosíme, vyzvedněte do pátku 5. 3. Vrátka z parkoviště budou po tuto dobu odemčená (při odchodu prosíme o zavření). Pokud budete chtít současně navštívit zvířátka nebo je nakrmit, je to možné.Smile

Vypracovanou složku prosíme přineste první den otevření školky.

V případě dotazu nebo problému kontaktujete ředitelku na čísle 776234592.

Přejeme vám co nejklidněji strávený čas doma a těšíme se, až se zase uvidíme. Smile

 


 

UZAVŘENÍ MS

Vážení rodiče,

dle dnešního rozhodnutí vlády je školka od pondělí 1. 3. 2021 školka na 3 týdny uzavřena. Další informace vám napíšu po pondělní poradě.

Držme si všichni palce

 


 

 

PROTIEPIDEMIOLOGICKÉ OPATŘENÍ

od 25. 2. 2021

Vážení rodiče,

vzhledem k novým opatřením, která začnou platit od čtvrtka 25. 2., je nezbytné dodržovat v MŠ tato pravidla:

 • při pohybu ve vnitřních prostorách je nutné mít nasazený respirátor, nanoroušku (úroveň FFP2)  nebo chirurgickou roušku před ústa i nos po celou dobu
 • při vyzvedávání dětí na zahradě je potřeba mít nasazený respirátor, nanoroušku (úroveň FFP2) nebo chirurgickou roušku, pokud budete potřebovat něco řešit s pedagogem (vzdálenost menší než 2 metry)

Pokud má dítě rýmu, kašel nebo jiné zdravotní obtíže (bolesti hlavy, břicha, svalů, kloubů, ztráta čichu a chuti, zvýšená teplota, průjem…), je nezbytné si jej nechat doma minimálně 3 dny na pozorování.

Pokud takové obtíže zjistíme v MŠ, ihned vám voláme, abyste si dítě co nejdříve vyzvedli. Dítě bude od projevu příznaků do vyzvednutí umístěno v izolaci a dostane roušku. I v takovém případě je nutné si dítě nechat doma na pozorování.

Jsme velmi rádi, že při vzájemné spolupráci a ohleduplnosti všech se nám podařilo od jara udržet chod školky v plném provozu s pouze jednou karanténou. Naším cílem je, abychom plný provoz udrželi i nadále. Uvědomujeme si, že řešit hlídání nemocných nebo nachlazených dětí je nelehké, ale v této situaci je nezbytné, aby do školky chodily pouze zdravé děti. V dětském kolektivu se nemoci šíří opravdu rychle a poměrně nekontrolovatelně (máme zkušenosti se střevními virózami atd.). Proto vás žádáme o dodržování všech vypsaných opatření (snažíme se, aby jich nebylo mnoho a byla logická) a o včasnou komunikaci, při řešení zdravotního stavu dětí.

 


 

KROUŽEK BRUSLENÍ

Vážení rodiče, vzhledem k tomu, že vládní opatření ani v únoru nedovolí provozovat sportovní aktivity, museli jsme kroužek bruslení zrušit. Děti mají od poslední lekce velkou časovou prodlevu, začínali by úplně od začátku. Plánovaný počet lekcí bychom nemohli vůbec uskutečnit a museli bychom je natolik zkrátit, že by se děti prakticky nic nenaučily.

Po vyúčtování odchozených lekcí vám vrátíme peníze za neuskutečněné hodiny. Informaci najdete na nástěnce.

Velmi nás to mrzí a optimisticky doufáme, že příští rok bude lepší.

 


 

VYÚČTOVÁNÍ STRAVNÉHO

září – prosinec 2020

Vážení rodiče,

25. 1. 2021 vám byly zaslány na účty přeplatky stravného za období září až prosinec 2020.

Prosím o kontrolu, že vám peníze došly.

 


 

POTVRZENÍ O ŠKOLNÉM DO DAŇOVÉHO PŘIZNÁNÍ

 

Vážení rodiče,

ve své třídě si můžete do konce ledna vyzvednout potvrzení o placení školného za rok 2020, které si můžete dát do daňového přiznání. Částku vám vrátí na daních v plné výši. 

S SEBOU NA VÁNOCE DOMŮ

Milí rodiče,

než odejdete na vánoční prázdniny, vezměte si s sebou domů:

 • kartáčky a pasty
 • všechno oblečení z šaten
 • všechno oblečení ze sušáků
 • všechny boty z botníků
 • projděte krabici ztrát a nálezů

Ve školce proběhne velký úklid, potřebujeme mít šatní boxy a police prázdné.

V novém roce se na děti těšíme od pondělí 4. 1. 2020 

BRUSLENÍ

1. lekce bruslení nás čeká ve čtvrtek 10. 12. 2020

Je potřeba, aby děti měly v šatně:

 • Oteplovačky nebo lyžařské kalhoty a bundu (ne ty, ve kterých chodí na zahradu – mohou si je dopoledne zašpinit a nemohly by v nich jet autobusem)

s sebou v tašce:

 • Brusle (pokud někdo němá, dají se půjčit na místě)
 • Helmu (nejlépe lyžařskou)
 • Lyžařské rukavice
 • Lahvičku s pitím a musli tyčinku (nic většího, svačinu budou mít v MŠ) • Náhradní termín fotografování vánočního portrétu je ve středu 25. 11.
 • Fotografie z 1. termínu fotografování si můžete vyzvednout ve třídě od úterý 24. 11.


Docházka do MŠ v pondělí 16. 11.

Vážení rodiče,

proškrtněte prosím do čtvrtka v docházce děti, které nedorazí v pondělí 16. 11. do MŠ. Přibližný počet dětí je pro nás důležitý kvůli plánování jídla a programu.

Děkujeme

 

 


 

ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMEČKU A JARMARK

 

Vážení rodiče,

vzhledem nynějším opatřením a celkové situaci jsme se po dohodě s panem starostou rozhodli, že letos nebudeme rozsvěcet vánoční stromeček tak, jak jsme byli po dlouhá léta zvyklí. Nabádat lidi k velkému shromažďování nám teď nepřijde rozumné a netušíme, kdy se povinná opatření rozvolní.

Každá třída si tedy sama zorganizuje jarmark a setkání s vámi, které proběhne letos netradičně na zahradě MŠ. Včas vás bude informovat o termínu i programu (takže se máte nač těšit Smile).

 


 

FOTOGRAFOVÁNÍ 10. 11. SE RUŠÍ

Vážení rodiče,

volala mi teď paní fotografka, že musí plánované dofocování zrušit. Bohužel dnes vyšla zpráva, že fotografové mohou fotografovat pouze svatby. V exteriéru ani interiéru není dovoleno fotografovat. Jestliže v listopadu vláda nouzový stav zruší, zkusíme vypsat ještě jeden termín, pokud ne, necháme to na příští rok.

Omlouváme se za změny plánů, ale není vše teď úplně v naší moci.

Děkujeme za pochopení

 


 

DŮLEŽITÉ INFO – ČTVRTEK 5. 11.

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 5. 11. se zúčastní dopoledního programu medové a oranžové třídy psycholožka Tereza Tomková, se kterou chceme navázat užší spolupráci. Paní psycholožka je placená z projektu „Sdílené radosti a strasti škol III Český Brod, do kterého jsme také aktivně zapojeni. Tato návštěva je pro vás bezplatná. Další velkou výhodou spolupráce je, že paní psycholožka nás navštíví začátkem jara a vyšetří děti, u kterých je plánován odklad školní docházky. Rodiče se tak nebudou muset objednávat do pedagogicko psychologické poradny, nebudou děti nikam vozit. Navíc děti budou paní psycholožku již znát.

Ve čtvrtek ráno prosíme všechny rodiče o podpis informovaného souhlasu s návštěvou a pozorováním dětí ve třídě. Individuálně bude paní psycholožka pracovat pouze s dětmi, na kterých jsme se předem domluvili, a rodiče těchto dětí o tom vědí.

Podpis informovaného souhlasu je však povinný pro všechny rodiče, proto cítím povinnost vás podrobněji informovat a vysvětlit důvod navázání spolupráce. Navíc je paní psycholožka okolními školkami velmi chválená, tak se těšíme Smile

 


 

DODATEČNÉ VÁNOČNÍ FOTOGRAFOVÁNÍ

Vážení rodiče,

v úterý 10. 11. od 8:30 proběhne dodatečné fotografování pro děti, které si vánoční fotografii objednali, ale nebyly ve školce z důvodu nemoci nebo karantény. Protože takových dětí bylo víc, rozhodli jsme se letos naplánovat s paní fotografkou náhradní termín.

 


 

BRUSLENÍ PRO PŘEDŠKOLÁKY

Vážení rodiče,

po telefonické domluvě s Merkur Ice Arénou se nám zatím začátek bruslení posunuje. S majitelem jsme v kontaktu a budeme kurz ladit podle aktuální situace.

Podle odchozených lekcí vám na konci kurzu vrátíme přeplatky.

 


 

Prosíme o zaplacení fotografií do pátku 6. 11.

Pro děti, které se nefotografovaly, se pokusíme najít náhradní termín, pokud vláda v první půlce listopadu zmírní opatření. Nyní za nouzového stavu to bohužel nejde.

 


 

Vážení rodiče,

všechny třídy školky jsou otevřeny v plném provozu. Veškerá dřívější opatření kvůli nedostatku personálu se ruší.

Děkujeme za spolupráci

 


 

Termín vánočního fotografování 20. 10. platí pro všechny třídy.


 

OBNOVENÍ PROVOZU ORANŽOVÉ TŘÍDY OD ÚTERÝ 20. 10.

Provoz v oranžové třídě je od úterý 20. 10. obnoven pro děti, které mají test na koronavirus negativní a nemají žádné příznaky onemocnění.

Vzhledem k přetíženosti hygieny vás ráno při předávání dětí poprosíme o prokázání negatinvího testu (sms, která vám přišla na telefon), abychom dítě mohli do školky přijmout.

Děkujeme a těšíme se na děti

 


 

PODZIMNÍ PRÁZDNINY - DOCHÁZKA

 

Vážení rodiče,

od pondělí 26. 10. do pátku 30. 10. jsou podzimní prázdniny (ty platí pro školní děti). Školka zůstává otevřená.

Pokud se někteří z vás rozhodnou nechat si v tomto týdnu děti doma, prosíme o vyškrtnutí v docházce do středy 21. 10., abychom mohli počty zohlednit při nákupu potravin a plánování.

Děkujeme

 


 

Vážení rodiče,

termín fotografování zatím zůstává nezměněn. Pokud by pro děti z oranžové třídy nebylo možné fotografování uskutečnit, pokusila bych se s paní fotografkou domluvit na náhradním termínu.

 


 

Všem rodičům z oranžové třídy, kteří  mají děti v karanténě, jsem dnes (ve středu 14. 10.) odeslala e-mail s informacemi od hygienické stanice. Pokud by někomu e-mail nedorazil, kontaktujte mě prosím přes e-mail, zašlu vám informace znovu.

Všem přeji hlavně pevné zdraví (fyzické i psychické)

 


 

ORANŽOVÁ TŘÍDA JE PROZATÍM DO 19.10.2020 V KARANTÉNĚ

MEDOVÁ A ZELENÁ TŘÍDA JSOU V PROVOZU 

NAŘÍZENÍ ŘEDITELKY MŠ V DOBĚ NEDOSTATKU PERSONÁLU

 

Tento týden 12. - 16. 10.budeme třídy na odpoledne spojovat. Aby bylo možné provoz všech tříd zachovat je nezbytné:

 • vyzvedávat po obědě mladší děti - platí pro rodiče na mateřské nebo rodičovské dovolené
 • vyzvedávat předškoláky po předškoláckém kroužku (do 13:45 – 14:00) – platí pro rodiče na mateřské nebo rodičovské dovolené
 • vyzvedávat děti kolem třetí hodiny – platí pro rodiče, kteří to mohou zařídit

Od tří hodin je s dětmi na zahradě jeden pedagog (nemůže mít více než 25 dětí).

Děkujeme za pochopení a dodržení výše popsaných bodů

 


 

Vážení rodiče,

vzhledem k vývoji epidemiologické situace jsme se rozhodli zrušit všechny podzimní dílny v mateřské škole z důvodu velkého počtu lidí ve vnitřních prostorách školky.

Tematické výpravy (strašidelný pochod…) mohou probíhat, jelikož se odehrávají venku.

Děkujeme za pochopení a společně doufáme, že se situace brzy uklidní.

 


 

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ MŠMT PLATNÉ OD 10. 9. 2020

Vážení rodiče,

od 10. 9. 2020 se zavádí plošné nošení roušek ve všech vnitřních prostorách MŠ. Toto opatření platí pro vás, ne pro děti a zaměstnance MŠ.

Všichni doufáme, že k dalším omezením nedojde.

 


 

ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU

INFORMACE K ZAČÁTKU ROKU

Vážení rodiče,

vítám vás i vaše děti v novém školním roce. Ráda bych v tomto článku shrnula nejdůležitější informace, které se týkají zahájení roku.

V šatním boxu svého dítěte najdete lístečky s rozpisem plateb pro tento školní rok.

V září proběhnou třídní schůzky v těchto termínech:


8. 9.

18:00

Rodiče dětí ze zelené třídy

10. 9.

17:00

17:30

Rodiče předškoláků - medová

Ostatní rodiče - medová

17. 9.

17:00

17:30

Rodiče předškoláků - oranžová

Ostatní rodiče - oranžová

 

 

 

 

 

 

Přejeme vám klidný víkend a v úterý se těšíme na vás i na děti. 

PROTIEPIDEMIOLOGICKÉ OPATŘENÍ

od 1. 9. 2020

Epidemiologické opatření se řídí manuálem MŠMT a semaforem.

 

Vážení rodiče,

od 1. 9. 2020 je nutné dodržovat následující opatření. Není jich mnoho, ale v rámci zachování zdraví budeme jejich dodržování vyžadovat.

 • U zapisování docházky je k dispozici desinfekční gel
 • Ráno po příchodu do třídy vyšlete dítě, aby si umylo ruce
 • Děti s viditelnými projevy infekčního onemocnění nelze přijmout do kolektivu: velká rýma (zelená, neustálé smrkání), kašel (dráždivý), bolest hlavy, břicha, svalů, kloubů, dušnost, ztráta chuti a čichu, zvýšená teplota, průjem… Dítě, které jeví známky nemoci, je nutné nechat doma minimálně 3 dny do odeznění akutních příznaků.

- při zlepšení příznaků (pouze při lehkém dosmrkávání a dokašlávání) lze dítě přijmout zpět do MŠ (rodič informuje učitelky o doznívání příznaků).

- při zlepšení příznaků, ale stále přetrvávajícímu silnějšímu kašli a rýmě, bude potřeba písemné vyrozumění lékaře, že je dítě schopné se navrátit do kolektivu (není infekční).

 • V případě, že se projevy nemoci objeví během pobytu dítěte v MŠ, bude dítě umístěno do izolace, nasadí se mu rouška a rodiče budou kontaktováni, aby si dítě neprodleně vyzvedli.

Při nedostatku personálu z důvodu nemocí může dojít k:

 • Spojování tříd
 • Omezení provozu MŠ – to vždy vnímáme jako velký problém pro pracující rodiče. Proto žádáme maminky na rodičovské dovolené a rodiče, kteří si to mohou zařídit, aby si po nezbytně dlouhou dobu děti nechaly doma. Zatím rodiče vycházeli těmto žádostem vstříc (za to jim i zpětně děkujeme) a podařilo se provoz školky z velké části zachovat. Pokud by toto opatření nestačilo, omezil by se provoz školky na dvě třídy formou zápisového papíru pro 50 prvních přihlášených dětí.

V PŘÍPADĚ ZMĚN BUDOU INFORMACE AKTUALIZOVÁNY (web, nástěnka) 

KONEC ŠKOLNÍHO ROKU

Milí rodiče,

konec školního roku se blíží, zde jsou důležité informace spojené s jeho závěrem.

 • školní rok MŠ Doubravky končí v úterý 30. 6. 2020
 • Prázdninový provoz bude probíhat v týdnech 1. – 17. 7. 2020
 • O prázdninovém provozu je otevírací doba školky 7:00 – 16:30

NEŽ ODEJDETE NA PRÁZDNINY

 • vykliďte dětem šatní boxy, botníky, odneste si kartáčky a pasty, projděte krabici se ztrátami a nálezy.
 • zrušte si trvalé příkazy na platby!!!
 • v září bude svolána třídní schůzka, termín bude na začátku září zveřejněn na webových stránkách a přijde vám e-mailem.
 • peníze za akce budou rodičům předškoláků, kteří končí docházku v MŠ, zaslány současně s vratkami stravného na začátku července – informaci o vrácené částce vám zašlu mailem
 • ostatním dětem je převedeme do dalšího roku

 

PLATBY NA ŠKOLNÍ ROK 2019/2020

Školné     –       700Kč  (neplatí předškoláci a děti s odkladem školní      docházky)

Stravné    –       792 Kč (děti od 3 do 6 let)

-        836 Kč (děti s odkladem školní docházky)

Účty pro posílání plateb zůstávají stejné. V září je možné zaplatit školné i stravné dopředu na období září – prosinec (školné 2800 Kč, stravné 3 168 Kč za dítě 3 – 6 let, 3 344 Kč za dítě s odkladem)

Přejeme vám krásné prázdniny a těšíme se na vás a děti zase v září. Smile

 


 

Vážení rodiče,

rozdělení dětí do tříd na příští rok visí na okně u vstupu do MŠ.

 


 

FOTOGRAFOVÁNÍ

Vážení rodiče,

po zaplacení si můžete fotografie vyzvedávat od úterního odpoledne ve své třídě.

 • cena za třídní fotografii je 50 Kč
 • předškoláci platí 100 Kč, dostanou třídní fotografii a tablo.


PRÁZDNINOVÝ PROVOZ

Vážení rodiče,

ve středu odpoledne budou na třídních nástěnkách vyvěšeny seznamy dětí s přihlášeným prázdninovým provozem. Prosím o kontrolu.

V pondělí Vám přijdou mailem informace k platbám, budete mít také lístečky v šatním boxu.

Platby bude možné zaslat na účty pouze v týdnu od 15. 6. do 19. 6. Prosím o zaslání plateb ve stanoveném termínu. Pokud dítě nebude mít zaplacený prázdninový provoz, nebude na něj přijato.

 


 

 

FOTOGRAFOVÁNÍ

v úterý 9. 6. 2020

Vážení rodiče,

v úterý bude ve školce probíhat fotografování tříd během dopoledního programu.

Zároveň se budou fotografovat předškoláci na tablo. Vznikne fotografie ve stejném formátu jako třídní, jen na ní budou všichni předškoláci společně.

Prosíme, aby děti přišly do školky v oblečení, ve kterém se budou fotografovat. Po fotografování se mohou převléknout.

Cena

Fotografie třídy

50 Kč

Tablo předškoláků

50 - 80 Kč

 


 

PROSBA NA ZRUČNÉ TATÍNKY

Vážení rodiče,

Zahradní slavnost si v tomto školním roce bude každá třída organizovat sama (jak je vysvětleno na webových stránkách v akcích jednotlivých tříd).

Všechny třídy se shodly, že by vyzkoušely v rámci Zahradní slavnosti opékat buřty (menší počet dětí a rodičů je pro tuto akci bezpečnější J).  Budeme tedy na školkové zahradě pro takové příležitosti zakládat ohniště a šikovné tatínky jsme chtěli poprosit, zda by nám mohli vyrobit klasické lavice, které se na posezení k ohni dávají.

Děti budou moci tyto lavice využívat po celý rok jako další zajímavý zahradní prvek. Na vyčištěném ohništi si budou moci zkoušet stavět různé druhy skládání dřeva… 

VRÁCENÍ ŠKOLNÉHO ZA BŘEZEN A DUBEN

Vážení rodiče,

1. 6. by vám měly přijít na účty peníze za školné za měsíc březen a duben (přerušení provozu školky kvůli koronaviru):

 • za březen vám vracíme 316 Kč
 • za duben vám vracíme 700 Kč
V popisku najdete informaci, ze který měsíc (měsíce) vám peníze posíláme zpět, podle následujícího:
 • pokud jste v dubnu školné poslali, přijde vám na účet 1016 Kč
 • pokud jste v dubnu školné neplatili, vracíme vám 316 Kč

INFORMACE K FUNGOVÁNÍ ŠKOLKY OD 1. 6.

Vážení rodiče,

od 1. 6. otevíráme školku v plném provozu, což znamená povinnost placení provozního příspěvku (kromě rodičů předškoláků a dětí s odkladem školní docházky).

Organizace bude následující:

V hlavním provozním čase (7:15 – 16:00) budou děti ze školky stále rozděleny na dvě co nejméně se prolínající jednotky, které se nebudou potkávat ani na zahradě.

POZOR, ZMĚNA V USPOŘÁDÁNÍ DVOU ODDĚLENÝCH SKUPIN DĚTÍ:

 • Děti z medové a oranžové třídy budou chodit pouze na velkou zahradu a odpoledne si je budete vyzvedávat tam
 • Děti ze zelené třídy budou chodit pouze na menší zahradu (u zelené třídy) a do 16 hodin si je budete vyzvedávat tam

Děti budou spojovány jen na nezbytně nutnou dobu, a to:

 • ráno od 6:45 do 7:15
 • odpoledne od 16:00 do 16:30

V pátek děti zůstávají propojené.

Místo ranního úkolu je stále aktuální ranní měření teploty. Zajistili jsme druhý teploměr, takže změna v měření je následující:

 • 6:45 - 7:15 - příchozí děti jsou měřeny v jedné třídě (třída označena cedulí na dveřích)
 • 7:15...       - děti ze zelené třídy si chodí teplotu měřit do své třídy
- děti z oranžové a medové třídy si chodí měřit teplotu do oranžové třídy

V minulém týdnu jsme již zaznamenali větší počet dětí ve školce. Děti si velmi užívají program, v tomto posledním měsíci je čekají také výlety a další akce, které jsou vždy jako třešnička na dortu za celoroční snažení a úsilí.

Všem přejeme pevné zdraví a těšíme se na další kamarády, kteří se k nám ve školce připojí. Smile

 


 

NÁROK NA OŠETŘOVNÉ

Vážení rodiče, na tomto odkaze najdete 22. 5. 2020 vydané informace o ošetřovném do konce června. https://www.mpsv.cz/documents/20142/1248138/22_05_2020_TZ_osetrovne_do_konce_cervna.pdf/

Věnujte prosím informacím pozornost, některé podmínky se mění:

 • ve výkazu péče je nově nutné vyznačit důvody, proč dítě zůstává doma
 • pokud dítě navštěvuje školu nebo školku, je potřeba OČR ukončit (pokud ošetřovné ze zdravotních důvodů a obav o častou nemocnost dítěte nebude ukončeno, je opět potřeba ve výkazu péče vyznačovat dny, kdy péče o dítě nebyla splněna)
 • ukončení doby ošetřovného z důvodu uzavření škol je stanoveno na 30. 6. 2020
 • od 1. 7. je možné na OČR nastoupit pouze s potvrzením od lékaře.


V sekci Kroužky - aktivity máte důležité informace o kroužku bruslení na příští rok pro předškoláky.

 


 

INFORMACE K FUNGOVÁNÍ ŠKOLKY OD 25. 5.

Vážení rodiče,

týden a kousek znovu obnoveného provozu školky máme za sebou. Do školky zatím chodí kolem 20 dětí, vše probíhá v pohodové a klidné atmosféře. Děti si užívají menšího kolektivu a radostně se hrnou do všech aktivit. J

Aby nám takto pohodový chod zůstal i nadále, je potřeba se připravit na postupně se zvyšující počty dětí, které se budou do školky vracet.

Od 25. 5. do 29. 5. bude organizace školky následující:

V hlavním provozním čase (7:15 – 16:00) budou děti ze školky rozděleny na dvě co nejméně se prolínající jednotky, které se nebudou potkávat ani na zahradě.

 • Děti z medové třídy budou chodit pouze na velkou zahradu a odpoledne si je budete vyzvedávat tam
 • Děti z oranžové a zelené třídy budou chodit pouze na menší zahradu (u zelené třídy) a do 16 hodin si je budete vyzvedávat tam

Děti budou spojovány jen na nezbytně nutnou dobu, a to:

 • ráno od 6:45 do 7:15
 • odpoledne od 16:00 do 16:30

V pátek děti zůstávají propojené.

Tato opatření zavádíme s ohledem na situaci v Praze, kde se v jedné otevřené školce nákaza objevila. Naším cílem je udržet školku v provozu, a proto chceme co nejvíce eliminovat rizika případné karantény celé školky. Z důvodu plánování docházky dítěte a promyšlení všech rizik vnímáme jako důležité vám tyto informace předat.

Všem přejeme pevné zdraví Smile

 


 

STRAVNÉ ZA BŘEZEN A DUBEN

Vážení rodiče,

pokud jste v březnu a dubnu neposílali peníze za stravné, je potřeba za období do uzavření školky (do 13. 3) poslat na účet 30015-3244985399/0800:

 • za dítě 3 - 6 let  310 Kč
 • za dítě 7 leté (dítě s odkladem školní docházky) 330 Kč
Peníze prosím pošlete do 25. 5. 2020.
V dubnu byla školka zavřená, peníze za stravné se neposílají.

ŠKOLNÉ ZA BŘEZEN A DUBEN

Vážení rodiče,

za období přerušení provozu MŠ kvůli koronaviru byla úměrně snížena úplata za školné.

 • za měsíc březen činí školné 384 Kč
 • za duben 0Kč

Mohli jste si zvolit dle vašich možností, zda budete platit plné školné i v tomto období, nebo placení přerušíte a jednorázově pošlete na účet částku, kterou vypočítáme.

Pokud jste školné platili, bude vám do konce měsíce května poslán přeplatek zpět na účet.

Pokud jste neplatili, prosíme o zaslání 384 Kč do 25. 5.

Pokud bude květnový provoz probíhat bez komplikací, otevřeme školku od června v běžném režimu a vám rodičům opět nastane povinnost platit plné školné bez ohledu na to, zda vaše dítě školku bude či nebude navštěvovat.

CENA STRAVNÉHO ZA KVĚTEN

Připomínám také zvýšení ceny stravného, které platí zatím pro měsíc květen, kdy školku nebude navštěvovat ani polovina přihlášených dětí.
 • děti 3 - 6 let 36 Kč za den
 • děti 7 let (letošní "odklaďáci") 38 Kč za den
Cena stravného je zvýšena o 5 Kč za den. Nabízíme vám tyto možnosti řešení plateb stravného:
 • kdo má trvalý příkaz a nechce ho měnit, doplatí pouze rozdíl podle nahlášené docházky
 • kdo trvalý příkaz nemá, zadá si tyto platby:
- dítě 3 - 6 let - nastoupí od 11. 5.  540 Kč
- dítě 7 let      - nastoupí od 11. 5. 570 Kč
- dítě 3 - 6 let - nastoupí od 18. 5. 360 Kč
- dítě 7 let      - nastoupí od 18. 5. 380 Kč
- dítě 3 - 6 let - nastoupí od 25. 5. 180 Kč
- dítě 7 let      - nastoupí od 25. 5. 190 Kč
Pokud byste měli k platbám jakékoliv dotazy, neváhejte mě kontaktovat na uvedeném telefonu nyní již pouze v odpoledních hodinách. V době, kdy pracuji u dětí, telefony nezvedám. Smile

POVINNÁ OPATŘENÍ PRO OTEVŘENÍ MŠ

Vážení rodiče,

věnujte prosím pozornost opatřením, která jsou nutná dodržet při otevření provozu MŠ od 11. 5. 2020.

Cesta do mateřské školy a z ní

 • dodržování dvoumetrových odstupů, neshromažďovat se
 • zakrytí nosu a úst rouškou

V mateřské škole

 • při pohybu v MŠ musí mít dospělá osoba roušku
 • první den nástupu dítěte do MŠ vyplníte čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (bez vyplněného prohlášení nemůžeme dítě do MŠ přijmout) – prohlášení si můžete stáhnout na stránkách MŠ v sekci dokumenty nebo vyplnit přímo v MŠ ve třídě – jsou v něm uvedeny osoby s rizikovými faktory, které je potřeba zvážit při vstupu dítěte do MŠ, zejména při společném soužití v jedné domácnosti
 • místo ranního úkolu půjdete do oranžové třídy, kde bude vašemu dítěti na dálku změřena teplota

Děti v MŠ

 • děti se ve školce pohybují bez roušky
 • po příchodu do tříd si jdou umýt ruce

Při projevech nemoci

 • nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům nemoci COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest) nesmí do MŠ vstoupit
 • pokud bude zjištěno, že je dítě nemocné, bude izolováno od ostatních dětí a rodiče si je po telefonickém upozornění neprodleně vyzvednou z MŠ

Zajištění hygienických opatření ze strany MŠ

 • pedagogičtí zaměstnanci školy nemusí nosit roušku
 • MŠ plní zvýšená hygienická opatření (častější dezinfekce ploch s důrazem na ty, kterých se všichni často dotýkají)

Další důležité informace

 • Akce plánujeme až od června, aktuální informace najdete na webu a nástěnkách tříd.
 • Od 11. 5. je možné si ve školce vyzvednout věci dětí, které již v tomto školním roce do školky nepřijdou v těchto časech 6:45 – 8:30 a 15:00 – 16:30
 • Předškoláci, kteří již do školky nepřijdou, budou mít od 10. 6. připravený balíček s tradiční předškoláckou knihou a dalšími dárečky. Prosíme rodiče, aby si je nezapomněli vyzvednout

Vážení rodiče,

zde jsou slíbené podrobnější informace k provozu školky od 11. 5. 2020.

Jelikož žádné ministerstvo zatím nevydalo podrobnější pokyny k provozu mateřských škol, oslovili jsme krajskou hygienickou stanici s dotazem podmínek otevření MŠ a řídíme se jejími pokyny.

 • od 11. 5. (pravděpodobně do konce května - podle výsledků vámi vyplněných dotazníků) bude fungovat provoz ve dvou třídách (oranžové a medové), ve kterých bude kolem 15 dětí
 • provoz školky bude v klasickém režimu (6:45 - 16:30)
 • do 7:30 budou děti spojené v jedné třídě, kde bude probíhat ranní filtr - měření teploty dálkovým teploměrem (v tuto dobu nemůžeme do školky přijmout dítě s žádným viditelným i skrytým onemocněním)
 • rodiče, kteří přivedou do MŠ děti od 7:30 do 8:30 půjdou před předáním dítěte do oranžové třídy, kde bude dítěti změřena teplota
 • ranní úkoly jsou zrušené (místo nich máte měření teploty Smile)
 • rodiče budou do MŠ vstupovat s rouškou a budou ji mít po celou dobu pohybu v prostorách MŠ
 • děti mít roušku celodenně nemusí, je však potřeba je dvěma čistými rouškami do školky každý den vybavit
CENA STRAVNÉHO ZA KVĚTEN
Jak jsem již avizovala, vaření pro tak nízký počet dětí bude ekonomicky náročnější, rozhodli jsme se tedy zvýšit do odvolání cenu stravného následovně:
 • děti 3 - 6 let 36 Kč za den
 • děti 7 let (letošní "odklaďáci") 38 Kč za den
Cena stravného je zvýšena o 5 Kč za den. Nabízíme vám tyto možnosti řešení plateb stravného:
 • kdo má trvalý příkaz a nechce ho měnit, doplatí pouze rozdíl podle nahlášené docházky
 • kdo trvalý příkaz nemá, zadá si tyto platby:
- dítě 3 - 6 let - nastoupí od 11. 5. 540 Kč
- dítě 7 let      - nastoupí od 11. 5. 570 Kč
- dítě 3 - 6 let - nastoupí od 18. 5. 360 Kč
- dítě 7 let      - nastoupí od 18. 5. 380 Kč
- dítě 3 - 6 let - nastoupí od 25. 5. 180 Kč
- dítě 7 let      - nastoupí od 25. 5. 190 Kč
ŠKOLNÉ

Rodiče, kteří nahlásili docházku dětí od května, platí od tohoto měsíce plné školné.
PROVOZ V ČERVNU
Pokud bude provoz MŠ probíhat podle plánu a hladce, je možné, že od června budeme moci přijmout všechny děti (otevřít MŠ v plném provozu), pak by povinnost placení školného platila pro všechny rodiče a je nutné počítat s tím, že by mohly být ukončeny všechny ošetřovačky, které MŠ vydala (uvádím to zde proto, abyste s touto variantou počítali - zatím nevíme, jak to bude).
Informací je hodně, doufám, že jsou pro vás srozumitelné. Pokud by někdo potřeboval nějaké ujasnit, stále je k dispozici můj telefon pro dotazy.
Přeji vám klidný zbytek týdne a s mnohými z vás se těšíme na brzké shledáníVážení rodiče,

po vyhodnocení dotazníků a informování vedení obce jsme rozhodli, že MŠ otevřeme v omezeném provozu od pondělí 11. 5. Počítáme s nástupem dětí podle vámi vyplněných odpovědí.

Další podrobnější informace o provozu zveřejníme začátkem týdne.

Děkujeme za vaši spolupráci a včasné zaslání vyplněných dotazníků. Velmi jste nám tím pomohli při plánování provozu MŠ do konce tohoto školního roku.

Těšíme se na přihlášené děti a těm, kteří již v tomto školním roce do školky nenastoupí přejeme klidné a slunečné dny.

 


 

Vážení rodiče,

věnujte prosím zvýšenou pozornost mailu s odkazem na dotazník, který jsem vám dnes poslala. Týká se vámi plánovaného nástupu dětí do MŠ a závazného přihlášení na prázdninový provoz, který jsme o týden prodloužili.

Dotazník je velmi krátký, jeho vyplnění vám zabere maximálně 2 minuty. Je důležité, abyste dotazník vyplnili všichni, protože podle sebraných dat budeme plánovat provoz školky do konce tohoto školního roku (výlety, akce mimo MŠ, info pro rodiče, kteří na vyjádření ohledně provozu školky čekají...). Z tohoto důvodu vás žádáme o vyplnění dotazníku do pátku do 12 hodin.

Předem děkujeme za spolupráci a doufáme, že se co nejdříve s dětmi i s vámi uvidíme zase v otevřené školce.

Připojuji odkaz na dotazník pro případ, že by někomu z vás mail nepřišel. Některé maily se mi vrací jako nedoručitelné, tak pokud vám nic nepřijde, napište mi, prosím, funkční mail.

https://www.survio.com/survey/d/P3W7V5J6B3W9W3L9A

  

Vážení rodiče,

děkuji za zaslané dotazníky. Otevření školky zatím posunujeme nejdříve od 4. 5. 2020. Z dotazníků vyplynulo, že každodenně by do školky docházely 4 děti, dalších 6  jednou až dvakrát týdně. To je pro obnovení provozu málo.

Všechny rodiče, kteří mají zájem o umístění dětí v omezeném provozu mám evidované a počítám s tím, že až školku otevřeme, tak jejich děti nastoupí.

Prosím o zaslání následujících informací od těch, kteří mají zájem nastoupit do školky od 4. 5.:

 • přesnou docházku do MŠ v týdnu 4. - 7. 5. (např. PO - celý den, Út - dopoledne...)
Podle těchto informací rozhodneme o otevření nebo prodloužení zavření školky o další týden.
Dále je potřeba počítat s následujícím, pokud se rozhodnete dítě do školky umístit:
 • ukončení ošetřovačky na školkové dítě
 • začátek placení celého provozního příspěvku (není rozdíl, jestli dítě bude ve školce celý den, nebo jen dopoledne, či jen některý den v týdnu)
 • zvýšení ceny stravného - vzhledem k velmi nízkému počtu strávníků v době omezeného provozu, bude nutné na období, než se školka otevře v plném provozu, zvýšit cenu jídla (přesnídávka, oběd, svačina). Přesnou cenu budeme vědět až podle počtu přihlášených dětí, ale je možné ji v rámci zákonných norem zvýšit následovně (jako druhou sumu uvádím nejvyšší možné zvýšení):
- pro děti 3 - 6 let  - 43 Kč za den (nyní platí 31 Kč)
- pro děti, které v tomto školním roce dosáhly 7 let - 54 Kč za den (nyní platí 33 Kč)
Děkujeme za spolupráci a společně s vámi se těšíme, až se vše zase vrátí do normálních kolejí.

Vážení rodiče,

zítra vám přijde na mail dotazník ohledně plánovaného otevření MŠ v omezeném provozu. Věnujte mu prosím pozornost. Je nutné reagovat do pátku  17. 4. Potvrzení a další informace o otevření zveřejníme začátkem příštího týdne.

 


 

Vážení rodiče, milé děti,

přejeme vám klidné prožití Velikonočních svátků, bohatou rodinnou pomlázku a hlavně vydatnou, aby nám všem sloužilo především zdraví.


 


Vážení rodiče,

zde je okopírován průběh zápisu do ZŠ Žitomířská - spádové školy dětí z Doubravčic.

OPATŘENÍ K ZÁPISŮM DO ZŠ PRO ŠKOLNÍ ROK 2020/2021

Zapis
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává v souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021.
Zápisy budou probíhat v dubnu a bez osobní přítomnosti dětí ve škole.
Zápis bude organizován bez osobní přítomnosti dětí. Upřednostníme, pokud to bude možné, podání přihlášky bez osobní přítomnosti zákonného zástupce dítěte ve škole (datová schránka, email s elektronickým podpisem), případně dle konkrétní situace osobně do školy nebo poštou.
Pro příjem žádostí o přijetí k povinné školní docházce je stanoven termín od 6. 4. 2020 do 16. 4. 2020.


CESTA VELIKONOČNÍHO ZAJÍČKA

Milé děti, blíží se nám Velikonoce, které bohužel ještě také nestrávíme společně., a proto si pro vás připravil Velikonoční zajíček malé dobrodružství.

Start je před vchodem do školky, a dále budete „stopovat“ zajíčka, který po cestě ztrácel barevné pentle. Pomůže vám i přiložená mapka. Čeká na vás celkem deset stanovišť s různými úkoly.

Než vyrazíte z domova, přibalte si k svačině jednu barevnou pentli a plastové kinder vajíčko, do kterého vložíte vlastní překvapení pro kamarády.

velikonoce

 webdesing: alena.k©2012
Joomla - all right reserved ©2012 MŠ Doubravčice

joomla template