D  =  dovednosti
O  =  obyčeje
U  =  umění
B  =  bavit se
R  =  radost
A  =  akce
V  =  věda
K  =  kamarádství
A  =  aktivity          .

PDFTiskEmail

 

ZAČÍNÁME SPOLU

V ZELENÉ TŘÍDĚ VÁS VÍTAJÍ :

učitelka: Ing. Alice Petříčková

učitelka: Adéla Čákorová

Školní rok 2020/2021

3. - 6. TÝDEN

Třetí  a čtvrtý týden nás provázela ještě pohádka "Bouda, budka" , kde jsme se naučili básničku o žabce. Děti si pamatují postavy z pohádky a zpívají písničku "Do školky". Výtvory se vždy postupně mění v šatně a vy si je můžete se svými dětmi prohlédnout. Čtvrtý až šestý tyden jsme zahájili pohádkou "O jablůňce" a dostali jsme se do sadu,sklizně ovoce i oříšků pro veverky. Bohužel v těchto týdnech hodně dětí onemocnělo a tak se program různě menil a i se spojovalo s jinými třídami. Nyní již doufáme, že se nám začnete vracet. Bylo nám ve třídě celkem smutno. Děti, které do školky docházeli zvládly bez větších obtížich přechody mezi třídami a to nás velice potěšilo.

Pro děti, které nebyly dva i tři týdny ve školce, může být nástup do školky "nový". Některé se znovu mohou adaptovat na prostředí i opouštění Vás jako rodičů. Nevyděste se vše společně zvládneme. Pokud si nebudete jisti zda-li dát Vaše dítě spát či ne zaptejte se Adélky nebo kolegyň ráno při příchodu.

Moc bych chtěla poděkovat i Vám za zapisování na "OREGON"  i za omluvení, pokud jste nemohli přijít. Nyní chybí posledních  pár rodičů. Po dokončení všech OREGONŮ Vám vložím souhrné informace z našich setkání.

Často jste se ptali na fotograii ze třídy. Můžete se podívat na rajče, včechny informace k tomuto webu najdete na velké nástěnce. Fotografie se vkládají postupně. Nově se na začátku měsíce objeví nová složka, s názvem měsíce a třídy, do které následně budou přibývat fotografie. Nyní naleznete na webu složku "Opékání špekáčků" a "září - zelená třída".

Omlouvání : Chtěla bych Vás požádat, aby jste se omlouvali na školkový telefon (776327585). Vím,že jste odemne dostali zprávu z mého soukromého čísla, ale pokud nebudu ve školce nebo mi bude začínat směna později, může se stát, že Vaše dítě nebude omluveno.

Těšíme se na Vás a doufáme, že následné týdny si s pohádkou užijeme a budeme moci psát více informací o tom, co se událo. Adélka

 


 

2. TÝDEN V ZELENÉ

Vážení rodiče,

máme za sebou druhý týden ve školce. Všechny děti překvapily, jak perfektně zvládají loučení s rodiči a přichází do třídy za kamarády. Dovedou si s kamarádem najít zajímavou hru. Hodně si hrají všichni pohromadě – zejména v kostkách vymýšlely zajímavé silnice a železnice. Všemožné výtvory, které děti ráno nebo v centrech dělaly, najdete na botnících v šatně.

V tomto týdnu si děti užily nejen centra, ze kterých najdete obrázky na nástěnkách, ale také zpívání a tělocvik v tělocvičně. Nedivte se, pokud nenajdete obrázek vašeho dítěte na nástěnce, mohlo si vybrat zábavu v jiném centru. Smile

V pondělí se nám z prázdnin vrátily obě želvičky, takže jsme si užili jejich pozorování, hlazení po krunýři a trhání pampeliškových lístečků k obědu. Využili jsme toho, že nás ve třídě bylo méně a vzali jsme želvičky vyvenčit na zahradu.

Zvířátka nás hodně bavila, tak děti často chodily krmit králíky do výběhů. Velkým lákadlem byly pracovní stroje, které jezdily kolem školky – traktor, popeláři…Smile

Od pondělí si děti budou program užívat zase se svou paní učitelkou Adélkou a s paní asistentkou Janou.
PŘÍBORY

Vážení rodiče,

děti se ve školce učí používat při jezení celý příbor. Říkáme si společně, kam se která část příboru chystá děti se rychle zlepšují v samostatnosti i v používání celého příboru. Někomu to jde snadno, někdo s příborem zatím bojuje, ale snaží se všichni. Smile

Pokud v těchto aktivitách děti doma podpoříte, výrazně přispějete ke zlepšování těchto dovedností a děti se budou cítit jako velké a šikovné. Smile 

Vážení rodiče,

vítáme Vás v zelené třídě. S některými se potkáváme dalším rokem a někteří z Vás s námi začínají poprvé. Těšíme se na všechny a věříme, že při vzájemné spolupráci si děti užijí spoustu pohodových dnů ve školce.

Jak to u nás funguje:

Školka se otvírá v 6:45 a cca do 7:30 jsme spojeni ve třídě dozorujícího pedagoga. Poté přecházíme do naší třídy a děti si vybírají hru dle jejich zájmu, záliby.

Příchod do školky je nejpozději v 8:30. Pozdější příchod není akceptován z důvodu narušování chodu třídy. Program začíná cca v 8:45. Doporučujeme příchod dříve než v 8:30.  Budete – li chodit na poslední chvíli, děti si nestačí s kamarády pohrát a nastartovat se tak správně na program.

Dopoledne:

zhruba do 10:00 máme dopolední program, aktuální plány najdete vždy na nástěnce naší třídy. Poté odcházíme ven na malou zahradu.

Každý čtvrtek nás bude čekat výprava. Nezapomeňte na vhodné oblečení a obutí do lesa, použití repelentu necháme na vašem uvážení. (První dva týdny na výpravu nejdeme.)

Tělocvik máme v úterý, opět prosím myslete na vhodné oblečení na sport (ne řetízky, ne sukně, šaty).

Vyzvedávání po obědě je v naší třídě do 12:15, poté již děti odpočívají.

Odpoledne:

Svačina je mezi 14:30 -14:45 a poté odcházíme ven. Cca od 15:00 nás najdete na velké zahradě. Vyzvednutí dítěte hlaste paní učitelce, při odchodu ze zahrady. Prosím, dohlídněte na úklid hrníčku dítěte. V případě špatného počasí jsme do 15:30 ve svých třídách, poté v tělocvičně a v oranžové třídě.

DŮLEŽITÉ INFORMACE K REŽIMU DNE:

 

  • Omlouvání dětí do 7:45  SMS 776327585

 

  • Příchod do 8:30 (lépe dříve)

 

  • Obutí - pevné (ne černá podrážka, ne pantofle)

 

  • Dlouhé vlasy, prosím sepínejte, česejte (překáží při práci)

 

  • Út - tělocvik (vhodné oblečení – holčičky ne sukně, šaty, šperky)

 

  • Čt - výpravy do lesa – nutná pevná obuv, vhodné oblečení do lesa

 

  • Odpočívání: pyžamko

 

  • Důležité informace najdete na webu školky a hlavní nástěnce. Aktuální informace o naší třídě jsou ve složce Zelená třída a na naší nástěnce.

 

S dotazy se obracejte na nás nejlépe ráno do 8:00 či při vyzvedávání dětí.

Vaše třídní učitelky Adéla a Alice

Joomla SEF URLs by Artio

webdesing: alena.k©2012
Joomla - all right reserved ©2012 MŠ Doubravčice

joomla template