D  =  dovednosti
O  =  obyčeje
U  =  umění
B  =  bavit se
R  =  radost
A  =  akce
V  =  věda
K  =  kamarádství
A  =  aktivity          .

PDFTiskEmail

seznam článků
ZELENÁ TŘÍDA
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

 

ZAČÍNÁME SPOLU

V ZELENÉ TŘÍDĚ VÁS VÍTAJÍ :

učitelka: Ing. Alice Petříčková

učitelka: Adéla Čákorová

Školní rok 2020/2021

DOKTOŘI

Máme za sebou první 4 týdny, ve kterých jsme se dozvídali spoustu věcí o pravidlech, hygieně i o samotných doktorech.

Co nás trápí:

Nepodepsané oblečení a také to, že děti nemají vždy správné oblečení vhledem proměnlivému počasí na věšáčku nebo na poličce.

První týden se nesl v duchu přivítání do školky. Nové děti měly krušnější začátky, ale překvapilo nás, jak rychle se začaly zapojovat a to i bez pláče či nářků. Již je jen pár dětí, které se ještě z odloučení neoklepalo. Nevěšte hlavu i tyto děti se začlení, jen jim to možná bude trvat o trochu déle.  Děti jsou velice šikovné, moc hezky si společně hrají a za to vděčíme Vám rodičům. Hra je pro děti to nejvzácnější, co mají a daly jste jim toho do vínku opravdu hodně. Na zahradě lítáme jako čertíci, ale dáváme pozor na ostatní kamarády, abychom je nezranili. Možná si občas nějaký ten šrám ze školky také přineseme.  Poznali jsme centra, ve kterých budeme pracovat i prostředí ve kterém se budeme s dětmi pohybovat.

Druhý týden nás čekaly nekonečně dlouhé třídní schůzky. Děkujeme za hojnou účast i pozornost po celou dobu třídních schůzek. Navazovali jsme nové přátelské vztahy, poznali tělocvičnu, i jak vypadá práce ve skupině. Namalovali jsme třídní kamarády, které jste objevili na dveřích ve třídě. Pověsili jsme i první obrázky vašich dětí v šatně. Ukazujte dětem, jak moc jste na obrázky pyšní, jak to zvládají a můžete jim i říci, co by na obrázku mohli malinko zlepšit. Jen s těmito informacemi zacházejte opatrně. Ptejte se jich, co dělali. Můžete se opřít i o program, který je pověšen na třídní nástěnce.

Třetí týden jsme se naučili, jak se chovat ve třídě, i jak bychom chtěli, aby se kamarádi chovali k nám. Zopakovali jsme si základy správné hygieny. Setkali sjem se při nádherném počasí na zahradě, opekli si vuřtíky a seznámili se s rodiči, které ještě neznáme. Možná jste navázali i vy nové přátelství. Opékání se opravdu povedlo. Jsme moc rádi že jste přišli a podpořili děti v pozitivním vztahu ke školce, i když jste třeba přišli jen na chviličku, opravdu si toho vážíme. Ve čtvrtek k nám přišla maminka od Alice (naší školkové kamarádky) a vyprávěla nám o tom, jak si správně čistit zoubky a také kdy. Moc děkujeme, že jste k nám přišla a měla chuť se zapojit. Děti po komunikaci s rodiči, začaly čištění zoubku brát opravdu vážně. Na výstavce jste mohli vidět vyrobené kartáčky s kelímkem. Pokud můžeme poprosit, nechávejte výtvory na výstavce, dokud je nedáme k Vám na poličku. Děti s rodiči poté nemají co prohlížet a šatna se zdá být prázdná. Jsme rádi, že dětem dáváte možnost po náročném týdnu jít ze školky v pátek po obědě. Mají se na co těšit a zároveň nepřichází o čas s Vámi.

Čtvrtý týden na téma DOKTOŘI, nás provázeli obvazy, lékárníci, záchranka a další pomůcky, které doktoři používají. Obrázky znovu najdete v šatně na závěsných sítích. Ve čtvrtek děti navštívilo DIVADÉLKO KŮZLE. Moc si to užili a doufáme, že doma vyprávěly, co v divadle viděly. Moc děkujeme všem rodičům i za to, jak se urychleně zapisovali na termíny OREGONA. Opravdu jste byly velice rychlí a tak nám zbývá dotáhnout pouze pár setkání. Jsme rádi, že jste k nám byli otevření a nebáli se s námi komunikovat i o závažnějších situacích. Následující týdny nás čeká téma, TRAKTORISTI, kdyby někdo chtěl, může se s námi znovu zapojit a přijít za dětmi. Krásný prodloužený víkend.



 

„OREGON“

Vážení rodiče, rády bychom Vás pozvaly na společné setkání při individuálním pohovoru o Vašem dítěti.

Pohovor je zhruba na půl hodiny a vyplníme při něm společně dotazník z oregonské metody pozorování dítěte. Dotazník je nástroj na mapování posunu dítěte a rozvoje jeho učení ve všech oblastech. Tyto záznamy nám umožní sdílet s vámi informace týkající se pokroků dítěte a společně vytvářet dlouhodobé a krátkodobé cíle pro výuku dětí.

Na nástěnce zelené třídy je tabulka, zapište se, prosím, kdo má možnost využít nabídnuté časy. Každý týden bude tabulka aktualizována. Osobní pohovory bychom měli zvládnout do poloviny října prosince, abychom s výsledky dál mohli pracovat.

Na pohovor přijďte bez dětí.

Na setkání s Vámi se těší Alice a Adélka


Vážení rodiče,
třídní schůzky proběhnou v úterý  8.9. v 18.00 v zelené třídě.
Na rodičovské schůzky přijďte bez dětí.
Pokud nebudete moci, omluvte se.
Informace si, prosíme, zjistěte od ostatních rodičů.

Těšíme se na vás
Adélka, Alice a Jana


b_200_200_16777215_0_https___encrypted-tbn0.gstatic.com_images_q=tbn_ANd9GcSdvSz0blJY-vpfY2eVPOed5xJh2rH8LriQ2w_usqp=CA.

Vážení rodiče,

vítáme Vás po prázdninách v zelené třídě. S některými se potkáme druhým rokem a někteří z Vás s námi začínají poprvé. Těšíme se na všechny a věříme, že při vzájemné spolupráci si děti užijí spousta pohodových dnů ve školce.

Jak to u nás funguje:

Školka se otvírá v 6:45 a cca do 7:30 jsme spojeni ve třídě dozorujícího pedagoga. Poté přecházíme do naší třídy a děti si vybírají hru dle jejich zájmu, záliby.

Příchod do školky je nejpozději v 8:30. Pozdější příchod není akceptován z důvodu narušování chodu třídy. Program začíná cca v 8:45. Doporučujeme příchod dříve než v 8:30. Budete – li chodit na poslední chvíli, děti si nestačí s kamarády pohrát a nastartovat se tak správně na program.

Dopoledne:

zhruba do 10:00 máme dopolední program, aktuální plány najdete vždy na nástěnce naší třídy. Poté odcházíme ven.

Každý čtvrtek nás bude čekat výprava. Nezapomeňte na vhodné oblečení a obutí do lesa, použití repelentu necháme na vašem uvážení. (První týden na výpravu nejdeme.)

Tělocvik máme v úterý, opět prosím myslete na vhodné oblečení na sport

(ne řetízky, ne sukně, šaty).

Odpoledne:

Svačina je mezi 14:15 -14:45 a poté odcházíme ven. Cca od 15:00 nás najdete na zahradě. Vyzvednutí dítěte hlaste pí. učitelce, při odchodu ze zahrady prosím, dohlídněte na úklid hrníčku dítěte. V případě špatného počasí jsme do 15:30 ve svých třídách, poté v tělocvičně a v oranžové třídě.

DŮLEŽITÉ INFORMACE K REŽIMU DNE:

  • Omlouvání dětí do 7:45  SMS 776327585
  • Příchod do 8:30 (lépe dříve)
  • Obutí - pevné (ne černá podrážka, ne pantofle)
  • Dlouhé vlasy, prosím sepínejte, česejte (překáží při práci)
  • Út - tělocvik (vhodné oblečení – holčičky ne sukně, šaty, šperky)
  • Ćt - výpravy do lesa – nutná pevná obuv, vhodné oblečení do lesa
  • Odpočívání: pyžamko
  • Důležité informace najdete na webu školky. Aktuální informace o naší třídě jsou ve složce Zelená třída a na naší nástěnce.

S dotazy se obracejte na nás nejlépe ráno do 8:00 či při vyzvedávání dětí.

Vaše třídní učitelky Adéla a Alice



Joomla SEF URLs by Artio

webdesing: alena.k©2012
Joomla - all right reserved ©2012 MŠ Doubravčice

joomla template