D  =  dovednosti
O  =  obyčeje
U  =  umění
B  =  bavit se
R  =  radost
A  =  akce
V  =  věda
K  =  kamarádství
A  =  aktivity          .

PDFTiskEmail


ZAČÍNÁME SPOLU

V ORANŽOVÉ TŘÍDĚ VÁS VÍTAJÍ :

učitelka Mgr. Terezie Pechalová

učitelka Mgr. Eliška Pokorná

 

ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

 

Vítá Vás ORANŽOVÁ třída

 

 

Naši milí rodiče:)

Květen nám přeje pěkným počasím a my za sebou máme s naší třídou dvě veliké, vyvedené akce. O zážitky bychom se s Vámi alespoň v krátké formě rády podělily.

První výlet jsme si užili v našem oblíbeném ekocentru Huslík. Pro děti byl připravený interaktivní program, který zapadal do našeho celoročního tématu "Lesní říše". Milá průvodkyně Lucka se s dětmi vydala do říše lesních skřítků Lužánků, díky nimž jsme mohli objevovat a vnímat lužní les opravdu všemi smysly. Děti si to náramně užily, do programu se zapojovaly s nadšením, a od paní lektorky jsme dostali milou zpětnou vazbu, že děti spoustu věcí již znaly a v lese se pohybovaly sebejistě. Po prohlídce místního zvěřince jsme se vypravili podél Labe do Poděbrad. Počasí nám přálo, a tak došlo i na nanuky.

 

Druhá akce proběhla v řemeslné vesnici a zahradách v Botanicusu v Ostré, kde jsme se nechali provézt paní Janou celým areálem řemeslné vesnice. Představila nám, jak se dříve vyrábělo mýdlo a svíčky, jak se zaplétala lana, jak funguje knihtisk, či jak se dá vyrazit mince. Každé dítko si pak jedno vybrané řemeslo mohlo samostatně vyzkoušet. Asi největší nadšení ale u dětí vyvolaly samotné zahrady, kde řádily, tančily, hrály hry, nebo jen piknikovaly v trávě. Bylo pěkné pozorovat, že většina dětí si umí již najít s kamarády zajímavou hru a využít prostory a čas. Na závěr jsme se vydali na nedalekou pláž k místnímu “vostrému mooři,“ kde jsme alespoň osvěžili nožky.

 

Po zázračné regeneraci cestou zpět do školky, jsme si užili pozdní odpoledne na zahradě a začali se chystat na slavnostní večerní raut v restauraci U mlsné šišky, kino a přespávání. Všem rodičům, kteří se podíleli na přípravě rautu tímto moc děkujeme. Díky Vám byl vskutku královský a všichni si zasloužíte Michellinské hvězdy:)

 

Přespávání ve školce bylo pro mnohé děti velikým dobrodružstvím, se kterým se popasovaly velmi dobře. Až na pár slziček zvládly vše skvěle, včetně večerního otužování v podobě ledové sprchy. Po kině Naležato, kde se promítal Madagaskar 2 všichni postupně usnuli.

Menší problémy byly s věcmi, které měly zabalené sebou. Některé děti neměly ani tušení, co v tašce mají, někteří neměli ani tašku…. Prosíme, připravujte se na akce společně. Balení tašky a batůžku už lze brát jako součást výletu a pro děti je to velmi důležitá zkušenost.

 

Druhý výlet byl náročnější na organizaci. V areálu se s námi pohybovalo dost jiných škol a některé děti měly problém s udržením pozornosti a dodržováním pravidel. Častěji jsme museli opakovat, že je rozdíl, pokud vyráží někam jen s rodiči, nebo pokud jedeme jako veliká parta. Prosíme, podpořte své děti v tom, že pokud mají nějaký problém či nepohodu, je třeba to s námi řešit Snažíme se všem potřebám vyhovět, ale musíme o nich vědět...

 

Těšíme se na další výletnění Eliška a Tereza

Joomla SEF URLs by Artio

webdesing: alena.k©2012
Joomla - all right reserved ©2012 MŠ Doubravčice

joomla template