D  =  dovednosti
O  =  obyčeje
U  =  umění
B  =  bavit se
R  =  radost
A  =  akce
V  =  věda
K  =  kamarádství
A  =  aktivity          .

PDFTiskEmail

seznam článků
ORANŽOVÁ TŘÍDA
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

 

 

 

 

 

ZAČÍNÁME SPOLU

V ORANŽOVÉ TŘÍDĚ VÁS VÍTAJÍ :

učitelka Mgr. Terezie Pechalová

učitelka Mgr. Eliška Pokorná

 

ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

 

Vítá Vás ORANŽOVÁ třída


VÝPRAVA NA ŠEMBER

Ve středu 27.10. od 9:00 po dopolední svačině do cca 14:00 hodin

Na sebe teplejší oblečení (softshelové či nepromokavé) i obutí do terénu, aby se vaše dítko cítilo komfortně

Batoh a v něm :

1. něco malého dobrého, energeticky nabitého k svačince

2. pevný kelímek na čaj (pokud máte, zabalte malou termosku s teplým čajem)

3. kousek karimatky na sednutí

4. pláštěnku (na tu se dá taky sednout)

Ze školky dostaneme do batůžků řízek s chlebem k obědu, zeleninu a bereme dvě velké termosky s teplým čajem na rozlévání pro děti

těší se Tereza a Eliška

Čeká nás prodloužená „výprava – výlet“ po krásách okolí Doubravčic. Pokud počasí dovolí vydáme se pozorovat podzimní les. Pokusíme se najít další veverčí hnízda. Jaké stopy nám zanechávají zvířata? Učíme se pozorovat přírodu kolem nás. Seznámíme se s pověstí o pokladu na hradě Šember.

 

 

VÁŽENÍ RODIČE,

Máme za sebou první společný měsíc ve školce, a adaptace dětí proběhla velice dobře. Třída je kompaktní, děti se navzájem učí, vnímají, a atmosféra je většinou přátelská. Bohužel nás zaskočily velice brzy první virové útoky, kterým děti ze školky houfně podléhají, takže naše řady prořídly.

Celý měsíc si děti osvojovaly a zvnitřňovaly pravidla jak ve školce, tak na zahradě a výpravě. Znají je poměrně dobře, hlídají se navzájem, a na jejich dodržování si často dohlíží sami. Samozřejmě je také stále zkouší porušovat…

Práce v centrech je pro většinu dětí velikou zábavou, noví kamarádi se zorientovali v jejich systému, a výsledky můžete pravidelně zkoumat v chodbách na nástěnkách a sítích. Tématicky jsme se věnovali prvnímu letošnímu stromu - dubu. Seznámili jsme se s naší skřítkou Lískulkou, a medvědem Míšou, kteří nám pomáhají zorientovat se ve školce po stránce sociální a emocionální. Na dveřích v šatně můžete společně sledovat, co děláme tento rok na výpravách. Zároveň budeme přikládat fotky na Rajče - jméno: rodice, heslo: 2022/232

Ve středu vyrazil SvatoVáclavský průvod králů na koních po Doubravčicích, a my na své pouti navštívili několik místních rodin, včetně obecního úřadu. Děti si pouť velice užily, i přes komorní účast, a zpívaly s plným nasazením. Ještě jednou děkujeme všem rodičům, kteří nás pozvali a připravili výborné občerstvení, jež nás vždy posílilo na další „cestu“.

Probíhá OREGON, již pro všechny rodiče. Prosíme Vás, abyste sledovali vypsané termíny, a zapisovali se na nástěnce. Potřebujeme pozorování uzavřít do konce října.

Prosíme také všechny, kteří ještě nedali peníze do třídního fondu, aby tak učinili co nejdříve. Děkujeme

 

Mějte krásné podzimní dny Tereza a Eliška

 

 

VÁŽENÍ RODIČE, BOHUŽEL MUSÍME ODSUNOUT VŠECHNY OREGONY NA DALŠÍ TÝDEN, (20.-24.9.) VZHLEDEM K ONEMOCNĚNÍ DĚTÍ PECHALOVÝCH.

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ A PŘEJEME HLAVNĚ ZDRAVÍ

T a E

 

VÁŽENÍ RODIČE,

JEN UPŘESŇUJEME INFORMACI K TŘÍDNÍM SCHŮZKÁM. VE ČTVRTEK 9.9. SE TĚŠÍME NA ZAHRADĚ ŠKOLKY OD 17:00 NA RODIČE PŘEDŠKOLÁKŮ A OD 17:30 I NA VŠECHNY OSTATNÍ .

 


Milí rodiče,

Vítáme Vás po prázdninách u nás, v Oranžové třídě. S některými se potkáváme druhým, či dokonce třetím rokem, a někteří z Vás s námi začínají rok první. Těšíme se na všechny, a věříme, že při vzájemné spolupráci si děti užijí spoustu pohodových dnů ve školce.

Jak to u nás funguje:

Školka se otevírá v 6:45 a cca do 7:30 jsou všechny děti spojeny ve třídě dozorujícího pedagoga.  Poté přecházíme do naší třídy a děti si vybírají hru dle jejich zájmů a aktuální nálady či přítomných kamarádů.  Příchod do školky je nejpozději  v 8:30. Prosíme o respektování času příchodu Vašich dětí.  Nedomluvené pozdější příchody narušují program celé třídy a Vaše dítě ztrácí i velmi důležitý čas na volnou hru.

Dopoledne:

Dopolední svačina je podávána kontinuálně s volnou hrou a je na volbě dítěte, v jakém čase se nají.  Řízený program probíhá v čase cca 8:45-10:30. Aktuální týdenní plány najdete vždy na naší nástěnce.

Po řízené činnosti vyrážíme na zahradu.  Ven chodíme i za horšího počasí. Připravte dětem vhodné oblečení (nepromoky, holínky). Každou středu se v rámci pobytu venku vydáváme na výpravu. Většinou je našim cílem les a okolí Šembery. Vybavte tento den děti pevnou obuví.

V pátek probíhá v naší třídě veliký tělocvik. Prosíme, myslete tento den na vhodné oblečení na sport. Především u dívek nedoporučujeme tento den šaty, sukně či punčocháčky.

Zvažte vhodnost nošení řetízků, náhrdelníků apod. Toto doporučení je především  z důvodu bezpečnosti Vašich dětí.  Vyhneme se tak i nepříjemnému řešení v případě poškození.

Odpoledne:

Po obědě předškoláci odpočívají ve své třídě, mladší děti v tělocvičně.

Předškoláci mají po kratším odpočinku každý den v čase 13:00-13:30 předškolácký kroužek.  V tomto čase se věnujeme přípravě na školu. Děti rozvíjejí všechny potřebné oblasti, a proto Vám doporučujeme v tyto dny děti vyzvedávat až po skončení kroužku. Dětem které nechodí pravidelně, pak tato příprava často chybí.

Odchod po obědě doporučujeme u předškoláčků nechat popřípadě na pátek, kdy si děti kreslí deníky. Pokud chcete děti vyzvedávat hned po kroužku, zapište tuto informaci do poznámek v docházce.

Odpolední svačina probíhá mezi 14:15 – 14:45.

Pokud dovolí počasí, tak nás i odpoledne najdete na zahradě. Informaci najdete vždy na vstupních dveřích do školky.

Při odchodu ze zahrady hlaste vyzvednutí dítěte přítomné paní učitelce. S dětmi jsme zvyklé se rozloučit, mají si uklidit hračky a také svůj hrníček. Ten slouží i jako zpětná kontrola přítomných dětí. V případě špatného počasí jsou děti do 15:30 ve svých třídách a poté v tělocvičně.

DŮLEŽITÉ INFORMACE:

 • Omlouvání dětí do 7:45 na SMS 776 327 585
 • Pevné přezůvky (ne pantofle, bez černých podrážek
 • Náhradní oblečení na ven
 • Zapisování denního odchodu dětí (po obědě, po spaní, desky na botníku v hale)

Aktuální informace hledejte na nástěnce naší třídy.

Své potřeby, připomínky, postřehy a podněty s námi neváhejte sdílet nejlépe ráno do 8.00 či při předávání dětí.

Vaše třídní učitelky Mgr.Terezie Pechalová a Mgr.Eliška Pokorná

 

 

 

Školní rok 2020/2021

 

VÍTÁ VÁS ORANŽOVÁ TŘÍDA


TÝDEN PLNÝ DOBRODRUŽSTVÍ

Máme za sebou „týden plný dobrodružství“.  J Tento rok nám přálo počasí, a tak jsme si konečně mohli  dosytnosti užít pobyt venku.

Ve středu jsme autobusem vyrazili směr Vlašim. Děti cestu zvládly dobře. Nikomu nebylo moc špatně a panu řidiči jsme ukázali, že se umíme v autobuse správně chovat.

Parazoo byla pro mnohé překvapením. Vyprávěli jsme si, k čemu taková zoo slouží a jaká zvířata se do ní dostávají. Děti jednotlivé osudy „marodů“ velmi zajímaly. Měli jsme štěstí, že v dobu naší návštěvy byla zoo téměř prázdná, a tak jsme mohli všechno pořádně prozkoumat.

V nádherném zámeckém parku jsme pak měli spoustu času na piknik v trávě i se pořádně vydovádět.  Obdivovali jsme místní romantické stavby, dřevěné prvky, krásnou vyhlídku nebo „rybí přechod“. Kamarádka archeoložka Monika nám pak vyprávěla o nedaleké hoře Blaník a pověsti, která je s ní spjatá. Už víme, že se tam našel i poklad a mečJ

Cestu zpátky pak mnozí využili k zaslouženému odpočinku a v autobuse to vypadalo jak v pohádce o Šípkové Růžence.

Zbytek odpoledne jsme strávili na školkové zahradě, kde vznikla řada domečků a bunkrů.

K večeři jsme si připravili skvělý raut.  Ještě jednou veliké díky všem rodičům, kteří donesli něco na zub. Díky Vám jsme měli opravdu úžasnou večerní hostinu a také velmi bohatou snídani. No a pak už byl čas na sprchu a zoubky a především večerní kino…

Děti byly úžasné a přespávání zvládly  perfektně. Celá noc proběhla v klidu a první „skřivánci“ se budili kolem šesté ráno.

Těšíme se na další akci. Tereza a Eliška

 

 

Vážení rodiče, milé děti předškoláci,

děkujeme za vstřícnost a spolupráci, kterou jste prokázali při vypracovávání distanční výuky. Dokážeme si představit, že některé úkoly byly obtížně zpracovatelné, a děti je nesly nelibě. Je dobré se připravit na možnost domácí výuky do budoucna (na nečisto jste si také mohli společně v rodině vyzkoušet jak asi bude vypadat plnění domácích úkolů během školní docházky...). Jestli někomu zůstaly nějaké listy, či vypěstované rostliny doma, prosím přineste do konce týdne. O rostliny se děti starají, prozatím, ve třídě, a až nastane příznivé počasí, zasadíme je venku, kde je můžete společně pozorovat (případně ochutnat). Každé dítě bude mít svou rostlinku označenou jménem.

Mějte pěkné jarní dny a zdravíme i naše mladší kamarády, kteří stále zůstávají doma

Tereza a Eliška


 

Vážení rodiče, milé děti,


doufáme, že jste si užili a prožili krásné Velikonoce. Jak to vypadá, s některými s Vás se ještě nějakou dobu, bohužel, neuvidíme. Snad se vše brzy vrátí do starých kolejí, a budeme se zase vídat každý den se všemi...Takže mladším dětem prozatím přejeme hezké jarní zážitky s rodinou, a předškoláci, vy si přečtěte níže úkoly, které Vás čekají v tomto posledním týdnu.

Úkoly pro předškoláky:

1.Pozorovat, poslouchat, očichat, případně ochutnat jarní přírodu a  povídat si o zážitcích se sourozenci, rodiči nebo prarodiči

2. Naučit se alespoň deset jarních kytek  (vědět jak vypadají a jak se jmenují - budeme si o tom ve školce povídat).

3. Vybrat si jednu z jarních kytek, vytrhnout ji i s kořínkem či cibulkou, a nakreslit ji celou na papír A4 (musí mít všechny části - kořen, stonek, listy a květ)

4. Zasadit doma do květináče semínko (hrách nebo fazoli nebo slunečnici nebo jakékoliv jiné) a pozorovat, co bude dělat. Nezapomeň, co semínko potřebuje, aby z něj vyrostla rostlinka. Až vyroste, dones ho do školky, a zasadíme si je do záhonku.

Nezapomeňte vzít s sebou všechny vyplněné úkoly první den do školky. Budeme se na Vás těšit snad 12.4.

Tereza a Eliška

 

 

Milí rodiče,

Máme za sebou první pololetí a přišel čas trochu se pozastavit a zrekapitulovat Vám, jak se nám ve třídě dařilo.

Děti udělaly od září veliké pokroky a kus práceJ. Letos máme co do činění s živější skupinou dětí. Prostředí je velmi dynamické, děti jsou plné energie a chuti podělit se s námi o své zážitky. V programu jsou většinou aktivní, se zájmem tvoří, a učí se novým dovednostem. Máme z nich radost. Od ledna se rozvíjejí i v oblasti stavitelství s Malou technickou univerzitou, a děti činnosti velmi dobře  zvládají (dle slov lektorky).

Pro další rozvoj jednotlivců, i celé třídy jako celku jsme vyhodnocovali systematické pozorování dětí – sledujeme rozvoj hrubé a jemné motoriky, grafomotoriku, zrakové a sluchové vnímání, oblast předčtenářských a předmatematických dovedností, volnou hru, sociální dovednosti, sebeobsluhu….. Pokud z pozorování vyplynuly zásadnější  nedostatky v některých oblastech, řešíme je s Vámi individuálně.  Pokud děti rády kreslí a tvoří doma, kontrolujte, prosím, správný úchop (některé děti ho ještě nemají ukotvený).

Jako společné téma pro naší třídu nám z pozorování vyplynula především žádoucí  podpora komunikativnich dovedností.  Děti jsou plné zážitků, informací a o vše se chtějí podělit. S dětmi trénujeme především kultivaci projevu (vyjadřování se správně v celých větách), ale také správné zásady při konverzaci (naslouchat druhému, neskákat do řeči). Učíme je sdělovat si informace mezi sebou navzájem, ne pouze nám učitelům. Budeme moc rády, pokud nás v této aktivitě podpoříte i doma. Věříme, že většina z Vás si s dětmi doma povídá o tom, jaký měly den. Nechte je plně rozvíjet věty, ptejte se doplňujícími otázkami, zahrajte si slovní fotbalJ

Druhou velikou oblastí, na kterou se soustředíme, jsou sociální vztahy ve třídě. Zahájili jsme práci v programu Dobrý začátek, který podporuje emoční a sociální dovednosti. V poslední době nám častěji vyvstávají mezi dětmi konflikty. Objevují se větší či menší partičky, které s někým „neka“ (nekamarádí). Ve vzniklých konfliktech si děti často neumí poradit, a proto přibylo také žalování. Nastalé situace s dětmi probíráme, snažíme se s nimi najít vhodná řešení tam, kde ke konfliktu dojde –  ve školce (neměli by odcházet ze školky s nevyřešeným problémem – doma ho těžko vyřešíte, pokud neznáte podrobnosti…). Vedeme je k samostatnosti a odpovědnosti za své chování. (Nečiň druhým to, co nechceš, aby oni činili tobě).

Jsme rády za pravidelnou docházku většiny dětí. Nebývá časté, aby v zimních měsících byla třída téměř plná. Zásadní roli v tom hraje jistě i skutečnost, že si své děti v případě většího nachlazení či jiných nemocí opravdu necháváte doma a nemoci se dále nešíří.  Za to Vám velmi děkujeme. Docházka dětí se ukazuje být velmi důležitou. Z pozorování vyplynulo, že děti, které chodí do školky pravidelně, jsou zadaptované, orientují se v prostředí třídy i celé školky a nemají problém s přizpůsobováním se změnám. Rozvíjí své volné hraní s kamarády, dokáží s nimi lépe řešit případné konflikty, a bez obtíží komunikují i s námi dospělými (sdílí s námi své radosti i strasti). Děti, které jsou často doma (ať už z rodinných či zdravotních důvodů) jsou naopak nejisté po delších absencích, a vlastně se na školku adaptují zas a znova (což je pro ně často velmi obtížné až stresující).

Je skvělé, že předškoláci zůstávají pravidelně do odpoledních hodin, a my tak můžeme systematicky pracovat na rozvoji všech oblastí na Předškoláckém kroužku. Letos jsme úspěšně zahájili rozvoj jazykových schopností dle metody B. Elkonina, kde se děti pohybují v Kouzelné krajině slov a hlásek.  Intenzivně rozvíjíme sluchové vnímání. Zvládají identifikovat první i poslední hlásku ve slovech, slova rozdělí na slabiky a dokáží zapsat slabikovou strukturu. Teď již pracujeme na analýze jednotlivých hlásek ve slovech.  Je dobré rozvíjet sluchové vnímání i ve volných chvilkách doma – skvělá hra pro tento rozvoj je slovní fotbal. V matematické oblasti se aktuálně učíme pracovat se souřadnicemi v čtvercové síti, s čímž nám bude v druhém pololetí pomáhat také náš vánoční dárek – robot Cubeto. Dále rozvíjíme prostorovou orientaci, kterou většina dětí nemá ukotvenou.

V dalším pololetí se chceme zaměřit zejména na rozvoj sociální oblasti. Budeme děti více spojovat do menších skupin, a učit je mezi sebou účelně komunikovat a spolupracovat. Na předškoláky čeká více povinností a odpovědností. Pracujeme na tom, aby přechod do školy pro ně byl co nejméně stresovou záležitostí a mohli si tuto velkou změnu naplno užít.

Podporujeme děti v co největší samostatnosti a aktivnímu myšlení, o což prosíme i Vás, abyste je v těchto oblastech podporovali doma. Nedělejme věci za děti, oni toho většinu opravdu zvládají samy, a když ne, veďme je k tomu, aby dokázali co nejpřesněji vyjádřit své potřeby (bude se jim to do života velmi hodit).

Děkujeme za spolupráci, za Váš aktivní přístup a těšíme se na zážitky v dalším pololetí.

Tereza a Eliška

 

 

 

MILÍ RODIČE,

TAK NÁM ZASE KONČÍ JEDEN KALENDÁŘNÍ ROK SPOLEČNÉHO SOUŽITÍ VE ŠKOLCE.  V TÉTO ZVLÁŠTNÍ DOBĚ ,PLNÉ ROZPORUPLNÝCH NAŘÍZENÍ A OPATŘENÍ, JSME VDĚČNI ZA KAŽDÝ FUNGUJÍCÍ  SYSTÉM, A DÍKY VÁM  A VAŠÍ DISCIPLINOVANOSTI  (děti si necháváte doma i s lehčími virózami) I VSTŘÍCNOSTI JE ŠKOLKA OTEVŘENÁ A NAPLNĚNÁ.

I KDYŽ JSME MUSELI OMEZIT ČI ZRUŠIT NAŠE NADSARDANTNÍ TŘÍDNÍ AKCE, UŽILI JSME SI S DĚTMI SPOUSTU LEGRACE I ZÁBAVY. DNES A DENNĚ ŘEŠÍME JEJICH RADOSTI I STAROSTI, MLUVÍME O TOM, CO MOHOU DĚLAT PROTO, ABY BYLI SPOKOJENÍ A ŠŤASTNÍ, JAK NA SOBĚ PRACOVAT A JAK VYCHÁZET S OSTATNÍMI. JE TO PRÁCE NELEHKÁ, ALE MALÝMI KRŮČKY SE BLÍŽÍME K NAŠÍ VYSNĚNÉ ŠŤASTNÉ LODI.

PROŽILI JSME PREMIÉRU ADVENTNÍHO SETKÁNÍ NA ZAHRADĚ, A ATMOSFÉRA BYLA VELICE PŘÍJEMNÁ AŽ KOMORNĚ VÁNOČNÍ, COŽ SPLNILO (ALESPOŇ NAŠE) OČEKÁVÁNÍ. DĚTI BYLY ŠŤASTNÉ, ŽE MOHOU PROŽÍT SE SVÝMI NEJBLIŽŠÍM ADVENTNÍ CHVILKU NAPLNĚNOU ZPĚVEM A KLIDNÝM ROZJÍMÁNÍM VE SPIRÁLE. DOUFÁME, ŽE SVĚTÝLKO RADOSTI JSME ZAŽEHLI I VE VAŠICH RODINÁCH.

DĚKUJEME ZA KRÁSNÉ PŘÍSPĚVKY ZA VÁNOČNÍ BALÍČKY – DĚTI SI VYDĚLALY KRÁSNÝCH 3 200,-KČ, ZA KTERÉ ZAKOUPÍME PŘENOSNÝ MIKROSKOP NA VÝPRAVY, ROZŠÍŘENÍ K DŘEVĚNÉMU KOLEJIŠTI (MOSTY, DEPO, AUTÍČKA), HRU UBONGO JUNIOR, VOJÁČKY S AUTEM A AUTO DO NAŠÍ AUTODRÁHY.

VELKÉ DÍKY PATŘÍ VŠEM BOHATÝM JEŽÍŠKŮM, KTEŘÍ V ORANŽOVÉ LETOS NADĚLOVALI. TOLIK ÚSMĚVŮ A RADOSTNÝCH VÝKŘIKŮ UŽ JSME DLOUHO NEZAŽILI.

Přejeme vám krásné, radostné vánoce prožité v klidu a ve zdraví v rodinném kruhu a v Novém roce se na vás na všechny těšíme

TEREZA A ELIŠKA

 

 

Vážení rodiče,

letošní školní rok jsme zahájili tradičně adaptací dětí a seznámením s chodem a pravidly školky. Pak už nám nic nebránilo zahájit naše celoroční téma. Začali jsme připravovat zásoby a budovat naší loď, se kterou se chystáme obeplout celý Svět. Prvním kontinentem který pořádně prozkoumáváme je Evropa. Zapluli jsme se podívat do Skandinávie, kde jsme narazili na udatné Vikingy. Ohřáli jsme se na jihu Evropy v Itálii, prozkoumáváme rozsáhlé a rozmanité území východní Evropy. Dětem jde práce pěkně od ruky. Do programu jsou zapálené a pracují s chutí. Během září a října si zvykly na režim Oranžové třídy, propojily se s novými kamarády a začínají být samostatnější a soběstačnější.

Naše smělé plány nám začala brzy znesnadňovat koronavirová pandemie, která se podepsala na znatelném snížení počtu námořníků i kapitánek na naší lodi. S dětmi řešíme koronavirus velmi okrajově, nechceme jim zbytečně zatěžovat hlavičky. Ale pokud chtějí toto téma sdílet, sdílíme. Stále dodržujeme přísnější hygienická opatření. Věříme, že se situace v dohledné době začne opět zlepšovat a náš program bude omezen v co nejmenší míře.  Chceme poděkovat Vám všem za dodržování preventivních opatřeních, a spolupráci v podobě brzkého vyzvedávání dětí.

Děti velmi rády sdílejí své ukázky v kroužku. Budeme rády, pokud jim s touto aktivitu trošku pomůžete. Sledujte nástěnku, a pokud máte doma vhodný předmět k tématu, který by mohly děti prezentovat neváhejte jej donést. Naopak hračky do školky stále nenosíme (což někteří stále nedodržují).

Děkujeme také za spolupráci a sdílnost při Oregonech, stihli jsme je, téměř, uzavřít.

Jako velmi důležitou, shledáváme přípravu předškoláků. Většina dětí v rámci předškoláckého kroužku pracuje s plným nasazením, vidíme výrazné zlepšování při pravidelné docházce (což fungovalo skvěle až do nařízené karantény…). Novinkou pro tento rok je Trénink jazykových schopností podle D.B.Elkonina.  Děti se seznámily s kouzelnou Krajinou slov a se třemi obyvateli této krajiny. Mistr Slabika nás učí dělit slova na slabiky. Bacil Omyl nám  připravuje různé neplechy a chyby. Pan Délka nám zapisuje čárku nad dlouhou slabiku. Děti se naučily zapisovat a vyhledávat slabiková schémata.

I do předškolní přípravy zasáhla větší absence dětí. Pokud děti nedochází do školky, bylo by dobré, aby tyto dovednosti procvičovaly i doma. Můžete trénovat hlavně grafomotoriku (správné držení tužky a správné sezení), dále pak doporučuje sešity pro předškoláky pro trénování všech oblastí. Když si projdete, co má umět dítě před nástupem do školy (Školní zralost - papír z třídních schůzek) zhruba zjistíte, kde má Váš předškoláček mezery, a můžete je vyplňovat i doma. Pokud nevíte jak na to, klidně se obraťte na nás. Rády Vám pomůžeme.

A na závěr přejeme nám všem hlavně zdraví, a co nejkratší trvání nouzového stavu, abychom se mohli pořádně nadechnout.

Mějte se hezky, a zdravíme hlavně ty, se kterými jsme se dlouho neviděli

Tereza a Eliška

 

 

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

VÁŽENÍ RODIČE,

dne 17.9.2020 proběhnou v Oražové třídě třídní schůzky. A to od 17:00 s rodiči dětí v předškolním věku, a od 17:30 se všemi ostatními.

Žádáme Vás o přečtení dokumentů na webových stránkách školky do této porady, abychom mohli na důležité informace navázat, popř. odpovídat na Vaše dotazy...

děkujeme

 

Vážení rodiče a milé děti,

vítáme Vás po prázdninách v Oranžové třídě. Letos společně vyplouváme na lodi objevovat svět.

Těšíme se na všechny, a věříme, že při vzájemné spolupráci si děti užijí spoustu pohodových dnů ve školce.

 

Jak to u nás funguje:

Školka se otvírá v 6:45 a cca do 7:30 jsme spojeni ve třídě dozorujícího pedagoga. Poté přecházíme do naší třídy a děti si vybírají hru dle jejich zájmu a aktuální nálady či přítomných kamarádů. Příchod do školky je nejpozději v 8:30. Pozdější příchod není možný (bez předchozí domluvy) z důvodu narušování chodu třídy. Program začíná cca v 8:45. Doporučujeme Vám, abyste s dětmi chodili dříve než v 8:30. Budete – li chodit na poslední chvíli, děti se většinou nestačí ve svém tempu zapojit do volné hry, a mají hektický začátek dne.

 

Dopoledne:

zhruba do 10:30 probíhá dopolední program, Aktuální týdenní plány najdete vždy na nástěnce naší třídy. Poté odcházíme na zahradu.

Každou středu vyrážíme na výpravu. Nezapomeňte na vhodné oblečení a obutí do lesa, použití repelentu necháme na Vašem uvážení.

Tělocvik je v pátek. Myslete na vhodné oblečení na sport (ne řetízky, ne sukně ani šaty, ne punčocháče).

 

Odpoledne:

Předškoláci odpočívají v oranžové třídě do 13:00. Mladší děti jsou v tělocvičně.

 

Předškoláci:

mají od 13:00 do 13:30 předškolácký kroužek. Jedná se o speciální přípravu na školu.  Každý den Po – Čt je zaměřen na jinou oblast, v tyto dny doporučujeme na kroužek chodit ( dětem, které nechodí pravidelně příprava chybí). V pátek  kreslíme deník.

Předškolácký kroužek končí cca v 13:45, lze vyzvedávat děti i poté, nemusí čekat do svačiny (informaci o dřívějším odchodu než po svačině 15:00, napište v docházce do poznámky).

Odpolední svačina je mezi 14:15 -14:45 a poté odcházíme na zahradu. Vyzvednutí dítěte hlaste, prosím, přítomné učitelce při odchodu ze zahrady. S dětmi jsme zvyklí se rozloučit, mají si uklidit hračky a svůj hrníček. V případě špatného počasí jsme do 15:30 ve svých třídách, poté v tělocvičně a v oranžové třídě.

 

DŮLEŽITÉ INFORMACE K REŽIMU DNE:

 • Omlouvání dětí do 7:45  SMS 776327585
 • Příchod do 8:30 ( lépe dříve)
 • Přezutí - pevné ( ne černá podrážka ani pantofle)
 • Uvítáme sepnuté vlasy u dívek ( překáží při práci)
 • Zvažte nošení šperků (řetízky a delší náušnice)
 • Odpočívání:  mladší děti pyžamko, předškoláci spí v tričku
 • Důležité informace najdete na webu školky. Aktuální informace o naší třídě jsou ve složce Oranžová třída a na naší nástěnce.

 

Své potřeby, připomínky, postřehy a podněty s námi neváhejte sdílet nejlépe ráno do 8:00 či při vyzvedávání dětí.

 

Vaše třídní učitelky Tereza a Eliška

 

 Joomla SEF URLs by Artio

webdesing: alena.k©2012
Joomla - all right reserved ©2012 MŠ Doubravčice

joomla template