D  =  dovednosti
O  =  obyčeje
U  =  umění
B  =  bavit se
R  =  radost
A  =  akce
V  =  věda
K  =  kamarádství
A  =  aktivity          .

PDFTiskEmail

ZAČÍNÁME SPOLU

V MEDOVÉ TŘÍDĚ VÁS VÍTAJÍ :

ředitelka: Mgr Jana Halaxová

zástupkyně ředitelky: Kateřina Kebrtová Tomšů

 

Školní rok 2021/2022

 

ČERVEN

Čeká nás poslední školní měsíc a pro mnohé poslední měsíc ve školce. A to si musíme pořádně užít, ať je na co vzpomínat. Kvído dostal povolávací rozkaz na moře a tak se domluvil s dětmi, aby jely s ním. Nejprve musí zjistit, co to obnáší být námořník. Jak má být vybavená loď, jaké dovednosti námořník potřebuje.  K výcviku si pozval kamaráda PEPKA námořníka a společně, když nám počasí dopřeje vyrazíme k Šembeře, obstát v námořních zkouškách. Další týden vyplujeme na moře a hned v úterý přistaneme na ostrově ZOO a prozkoumáme cizokrajná zvířata. Bude -li počasí přát, osvěžíme se při vodních hrátkách a své dovednosti otestujeme na BOOBONO afrických prolézačkách. No uvidíme co zvládneme, ale času jsme si dali dost a tak nemusíme spěchat, vždyť kdo bude chtít rovnou ze ZOO zůstane ve školce a mejdan může pokračovat. Bude - li ještě síla, čeká nás večerní MINIDISCO SHOW, raut (s pomocí kuchařských dovedností maminek) a postýlkové kino. Co se bude promítat to je překvapení Smile.  Hned v pátek nás čeká další akce i s vámi - rodiči ZAHRADNÍ SLAVNOST. Konečně po dvou letech zase všichni pohromadě. Na zahradní slavnosti se loučíme s předškoláky, pasujeme je na školáky a posíláme do nové etapy života. Děti si chystají mini představení, no a pak může začít správná oslava. Přichystané je grilování i atrakce pro děti. I tady budeme moc rádi, když se přidáte k nám a přinesete jakékoliv dobrůtky. Bude nás opravdu hodně (celá školka i s dospěláky) a tak bude každá pochoutka k dobru. Na takhle velké akci je hodně důležité, respektovat prostředí, kde jsme -  tedy na půdě mateřské školky Smile. Akce se může konat jen za podmínek, že vše proběhne bez problémů. V případě komplikací, by se mohlo stát, že se další roky akce pořádat nebude moc. Veškeré informace ohledně pravidel, hlavně fungování dětí a starších sourozenců (předcházíme úrazům), najdete aktuálně na centrální nástěnce. Prosíme o respektování, abychom si to společně mohli opravdu užít letos i další roky. Předposlední  týden od 20 - 24.6. budeme ( Katka i Jana) na týdenním školení ( bohužel jiný termín nebyl možný). S dětmi ve třídě bude paní učitelka Eliška z oranžové třídy a asistentka Jana. Věříme, že si to společně užijí a že nám po našem návratu povypráví Wink.  Poslední týden budeme zase všichni společně až do čtvrtka a v pátek  začnou prázdniny.

Těšíme se na červen plný zážitků, Katka a Jana.

 

AKCE II POLOLETÍ

Ve druhém pololetí chystáme řadu akcí, které doplní připravený program. Spousta akcí se nám daří zajistit v nejbližším okolí a dopravit se tak pěšky, nebo hromadnou dopravou. V květnu a červnu se chystáme na dva výlety do Prahy. První nám má přiblížit krásy hlavního města  v rámci programu " Poznáváme Česko". Máme zajištěnou plavbu po Vltavě (parník jen pro naši třídu) s prohlídkou muzea Karlova mostu. Na tento výlet pojedeme vlakem. Máme zkušenosti, že cesta vlakem je pro děti mnohem větší zábava než trmácení se autobusem a protože chceme poznávat Prahu, tak si ji projdeme pěkně pěšky, abychom žádnou její krásu nepřehlídli - tento výlet je plánovaný na 18.5. Druhý výlet je do ZOO Praha. V červnu budeme poznávat krásy pod vodou sladkou i slanou a tak se pojedeme podívat do ZOO na vodní i podvodní živočichy. Výlet do ZOO bude 14.6. a bude spojený s přespáváním, takže budeme mít spousta času si Zoo pořádně užít. Abychom výlety a další akce  mohli uskutečnit vybíráme do třídního fondu 400,- Kč. Prosíme doneste do 1.4.

ÚNOR

Měsíc únor jsme věnovali paní ZIMĚ. Poznávali jsme zimu u nás, ale také v krajích, kde je zima téměř celý rok. Zjišťovali jsme jak to paní Zima dělá, že vyčaruje led a sníh, jak funguje v zimě příroda a jak můžeme přírodě v zimě pomoci my. Koncem měsíce jsme si ukázali některá povolání a s méďou Vildou jsme se ocitli v pohádkovém lese plném víl, skřítku a zvířátek. Děti si karneval moc užívaly, nejprve se předvedly kamarádům z ostatních tříd, ukázaly jim co jako masky umí a všichni se u toho moc pobavili, no a potom začal lesní bál plný tancování a her. Zimní královna děti naučila tři nové tanečky, tak možná , že až písničky uslyší v rádiu si vzpomenou a zatančí vám je.

Na www.rajce.cz najdete spousta fotek Smile. Kdo ještě stránky nenavštívil, adresa a heslo je na centrální nástěnce v hale.

Praktické info: Vzhledem k počasí, kdy je ráno mráz a odpoledne sluníčko hřeje, řešíme s dětmi často oblečení.  Když je odpoledne teplo, je jim v mikině a teplé bundě horko, většinou je informujeme, ať si vezmou jen bundu a v případě, že jim bude zima ať si přijdou říct o mikinu. V případě, že dítě trvá na tom, že jste společně na určitém postupu oblečení domluveni, respektujeme jak se oblékne. Proto kdyby jste měli pocit, že jsou moc nebo málo oblečené a měli nějaké osobní požadavky přijďte říct. Jinak samozřejmě preferujeme Vaši osobní instrukci dítěti ráno při příchodu a prosíme o zohlednění počasí a ulehčení některým dětem,, které mají stále ještě hodně zimní oblečení.


Vítáme Vás v novém roce Smile
Po Vánocích jsme se sešli v hojném počtu a užíváme všech dárků, které jsme dostali od Ježíška a koupili z vydělaných peněz z jarmarku. Za penízky z jarmarku se koupila velká sada MAGFORMERS s dílem na "Ruské kolo", kterou děti přivítaly s nadšením, nová sada Play mobilu, puzzle, kniha "Dědečku vyprávěj", kterou si s nadšením čteme, do kuchyňky pizza (momentálně nejoblíbenější v kuchyňce)  a stolní hra. Dětem jsme pořídily do třídy stůl na hry s pískem. Je to trochu náročné, písek máme všude, ale děti jsou ze staveb nadšené. Písek, který ve stolu máme je jak malta a hodně špiní, sháníme méně zátěžový. Kdyby měl někdo doma obyčejný písek ( vejdou se tam cca 3 kýble), s kterým se dají tvořit bábovky, ale neulpívá tolik na všem, budeme rádi za příspěvek . Wink

O vánočních prázdninách bylo nutné třídu trochu upravit, abychom měli vše kam dát a tak se děti v pondělí, dočkaly spousta novinek a moc si společnou hru užívají.

 

 


CELODENNÍ VÝLET

SVÍČKÁRNA RODAS

ÚTERÝ 21.12.

Čeká nás  předvánoční putování do svíčkárny v Šestajovicích, kde si děti vyrobí pěkné dárečky, prohlédnou a nakrmí zvířátka. Výlet pojmeme jako zážitkové putování. Vyrazíme autobusem z Doubravčic do Úval a tam přes Klánovický les do svíčkárny. V Klánovickém lese nás čeká několik zastávek, kde si užijeme, vše co nám les nabízí. Už se moc těšíme.

DOPRAVA: BUS PID tam a zpět

Odchod v  8:30 z MŠ, přiveďte děti do školky raději dříve, ať se stihnou nasvačit,  nejpozději však do  8:15 ( v tomto však svačinu už nestihnou).

 

NÁVRAT: plánovaný návrat okolo 15:30, v případě, že nestihneme spoj v 15:00 z Úval pojedeme o autobus později, a návrat by byl  16:30.  V případě zpoždění rozešleme SMS.

Kdo by měl zájem ( chtěl  ušetřit dětem cestu autobusem zpět…), můžete děti vyzvednout na nádraží v Úvalech v 14:45. Kdybychom zjistili, že tento čas je pro nás moc hektický (chceme si to užít, ne se honit), tak bychom zaslali SMS minimálně hodinu před srazem a poté bychom se sešli v Úvalech v 15:45.

Zájemci o vyzvednutí dětí v Úvalech napište se do seznamu na třídní nástěnce.

S sebou:

  • Teplé oblečení a obuv (sportovní, ale čisté, ať neděláme ostudu)
  • Batoh a v něm:

- pití

- malou svačinku: sušenku, tyčinku na doplnění energie

 


VÁNOČNÍ BESÍDKA

středa 15.12.2021

od 16:30

Milí rodiče,

srdečně Vás zveme na vánoční besídku s jarmarkem. Vzhledem k situaci i letos uspořádáme vánoční setkání venku na zahradě. Děti pilně ručně a zručně pracují na vánočních dárečkách, které Vám nabídnou na jarmarku. Cena balíčku je maximálně 130,-. Připravujeme také představení, na které všichni radostně trénujeme. Věříme, že se Vám bude líbit a že vám uděláme radost. Aby představení mělo správnou atmosféru, prosíme nachystejte dětem ráno do šatny jednoduchý andělský kostým přes bundy a čepice (bílé tričko, košile…). Po představení nás čeká volná zábava s pohoštěním. Pokud máte chuť přinést něco dobrého pro všechny, budeme rádi, děti určitě ocení pestrost vánočního stolu.

Na všechny se moc těšíme.

Děti z MEDOVÉ třídy, Jana a Katka

 


 

Joomla SEF URLs by Artio

webdesing: alena.k©2012
Joomla - all right reserved ©2012 MŠ Doubravčice

joomla template